Tegoroczna edycja Wystawy Amatorskiej Twórczości Artystycznej "WATA" 2019 właśnie dobiegła końca, w związku z tym czas na podsumowanie tego ważnego dla nas wydarzenia.

Wystawa odbywa się co roku, około dwóch tygodni przed Świętami Wielkanocnymi. Celem przyświecającym tej inicjatywie jest stworzenie przestrzeni dla wypowiedzi twórczej przede wszystkim tam, gdzie wrażliwość i potrzeba ekspresji przybiera formę fizyczną - namacalnego obiektu. Ukazanie różnorodności form i sposobów realizowania pasji twórczej przez lokalnych mieszkańców, integrowanie środowiska osób kreatywnych i stwarzanie warunków dla rozwoju twórczej aktywności jest najważniejszym założeniem wystawy.

"WATA" 2019 rozpoczęła się w poniedziałkowy wieczór 08.04.2019 o godzinie 17.00 wernisażem, który jak co roku, zgromadził sporą ilość miłośników sztuki nieprofesjonalnej i rękodzieła z bliższych i dalszych okolic Stawigudy. Spotkanie tradycyjnie upłynęło w bardzo miłej atmosferze podziwiania różnorodności formie i przejawów twórczej aktywności mieszkańców i przyjaciół naszej gminy. Każdy z uczestników wystawy otrzymał podziękowanie za udział z rąk dyrektora GOK Witolda Lubowieckiego oraz kurator wystawy - Bogusławy Masłowieckiej-Miotk

W otoczeniu ciekawych i pięknych przedmiotów, przy herbacie i ciastku spotkanie przeciągnęło się niemal do godziny 20 wieczorem i zaowocowało powstaniem wielu nowych znajomości, inspiracji, interesujących pomysłów nawiązania twórczej współpracy i wymiany doświadczeń.

Ekspozycja objęła prace ponad 50 osób - działających indywidualnie i oraz w różnego rodzaju grupach skupionych wokół działalności twórczej oraz społecznej.

Plakat Wernisa WATA 2019