Artykuły
Kategorie

 PRZ 5315

 

Chór Konsonans jest chórem mieszanym, czterogłosowym, skupiającym głównie mieszkańców Gminy Stawiguda, ale także z Olsztyna, Olsztynka i powiatu olsztyńskiego. Obecnie liczy około 40 osób .

 • Zespół powstał w 2009 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo. Obecnie działa pod patronatem Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo, Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie i Gminy Stawiguda.
 • Dyrygentem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Natalia Bałdyga . Do 2012 r. zespołem kierował śp. Kazimierz Arciszewski, zaś w okresie 2012-2014r. Emilia Arciszewska.

Akompaniatorem chóru jest Mirosław Kamiński.

 • Repertuar zespołu jest różnorodny, obejmuje pieśni sakralne, ludowe, patriotyczne oraz szanty i standardy rozrywkowe.
 • Chór jest stałym uczestnikiem cyklicznych imprez muzycznych organizowanych przez GOK Stawiguda takich jak: Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych "KURLANTKA” , Stawigudzkie Kolędowanie oraz Stawigudzki Festiwal Muzyki Sakralnej. Ponadto aktywnie występuje na rzecz lokalnego środowiska, biorąc udział w konkursach i koncertach charytatywnych. Występowaliśmy m.in. dla dzieci ze Szpitala Rehabilitacyjnego w Ameryce, dla dzieci ze Szkoły Przysposabiającej w Olsztynie, na koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Olsztynie. Współpracuje z innymi chórami, m.in.„Collegium Castellanum” z Nidzicy, „Ale Cantare” z Zamościa.
 • Zespół Konsonans jest laureatem II miejsca w Konkursie o Puchar Prezydenta Olsztyna w 2014r., został też wyróżniony podczas I Wojewódzkiego Przeglądu Chórów w Morągu w 2015 r.

W roku 2019 chór wystąpił podczas mszy transmitowanej przez TVP w Sanktuarium w Łagiewnikach. W tym też roku zrealizował bardzo ciekawy autorski projekt edukacyjno-muzyczny „Cecyliada w Roku Moniuszkowskim”, objęty patronatem Urzędu Marszałkowskiego. W czerwcu  2023r. chór zdobył Brązową Wstęgę Solczy  w kategorii chóry mieszane na IX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej „O Złotą Wstęgę Solczy” w Ejszyszkach na Litwie.

 • W swoim dorobku chór ma wydane 3 płyty : w 2010r. „ Z narodzenia Pana - kolędy”, w 2018 r. kolejną płytę z kolędami „Nad Betlejem w ciemną noc…”, a w 2019 r. płytę z nagraniem koncertu jubileuszu 10-lecia.
 • Pasja muzykowania łączy zespół w grupę przyjaciół, a osobowość i profesjonalizm dyrygentki owocują systematycznym podnoszeniem jego poziomu artystycznego .
 • W tym roku chór świętuje 15 lecie swojej działalności .

Uroczyste koncerty z tym związane odbędą się 07 czerwca o godz.17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie oraz 15 czerwca w kościele w Dorotowie o godz. 16.00.

 • Ciekawostką jest fakt, że Konsonans w trakcie swojej piętnastoletniej działalności wykonał aż 153 koncerty , najwięcej , bo aż 19, w 2023 roku.
 • Dynamiczny rozwój Zespół zawdzięcza również swojej otwartej formule: każdy, kto jest zainteresowany śpiewem chóralnym i chce spróbować swoich sił jest mile widziany i może uczestniczyć w próbach zespołu. Zapraszamy na nasze koncerty jubileuszowe oraz do śledzenia

naszej strony na FB :

https://www.facebook.com/Konsonansolsztyn

//www.youtube.com/@chorkonsonans3306">Chór Konsonans - YouTube

oraz Instagramie:

https://instagram.com/konsonans_tomaszkowo

 • Jesteśmy otwarci na współpracę w zakresie organizacji koncertów naszego zespołu, uświetniających różnego rodzaju uroczystości i imprezy okolicznościowe.

Kontakt: Prezes chóru Przemysław Burzyński tel. 601134037

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM