Artykuły
Kategorie

konsonans-na-stron                     

Chór Konsonans jest chórem mieszanym, czterogłosowym, skupiającym głównie mieszkańców Gminy Stawiguda, ale także Olsztyna i Olsztynka. Obecnie liczy 38 osób . Powstał w 2009 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo. Od 2012 r. jest także współfinansowany przez GOK Stawiguda.

Dyrygentem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Natalia Bałdyga . Do 2012 r. zespołem kierował śp. Kazimierz Arciszewski, zaś w okresie 2012-2014r. Emilia Arciszewska.

Akompaniatorem chóru jest Mirosław Kamiński.

Repertuar zespołu jest różnorodny, obejmuje pieśni sakralne, ludowe, patriotyczne oraz szanty i standardy rozrywkowe.

Chór jest stałym uczestnikiem cyklicznych imprez muzycznych organizowanych przez GOK Stawiguda, takich jak: Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych "KURLANTKA” oraz Stawigudzki Festiwal Muzyki Sakralnej. Ponadto aktywnie występuje na rzecz lokalnego środowiska, biorąc udział w konkursach i koncertach charytatywnych. Współpracuje z innymi chórami,m.in.„Collegium Castellanum” z Nidzicy, „Ale Cantare” z Zamościa.

Zespół Konsonans jest laureatem II miejsca w Konkursie o Puchar Prezydenta Olsztyna w 2014r., został też wyróżniony podczas I Wojewódzkiego Przeglądu Chórów w Morągu w 2015 r.

W roku 2019 chór wystąpił podczas mszy transmitowanej przez TVP w Sanktuarium w Łagiewnikach. W tym też roku zrealizował bardzo ciekawy projekt edukacyjno-muzyczny „Cecyliada w Roku Moniuszkowskim”, objęty patronatem Urzędu Marszałkowskiego.

W swoim dorobku ma wydane 3 płyty : w 2010r. „ Z narodzenia Pana - kolędy”, w 2018 r. kolejną płytę z kolędami „Nad Betlejem w ciemną noc…”, a w 2019 r. płytę z nagraniem koncertu jubileuszowego.

Pasja muzykowania łączy zespół w grupę przyjaciół, a osobowość i profesjonalizm dyrygentki owocują systematycznym podnoszeniem jego poziomu artystycznego .

Dynamiczny rozwój Zespół zawdzięcza również swojej otwartej formule: każdy, kto jest zainteresowany śpiewem chóralnym i chce spróbować swoich sił jest mile widziany i może uczestniczyć w próbach zespołu. Zapraszamy do śledzenia naszej strony na Fb :

https://www.facebook.com/Konsonansolsztyn

 

 Oraz naszego kanału na You Tube oraz Instagram:

https://instagram.com/konsonans_tomaszkowo

 

Kontakt: Prezes chóru Przemysław Burzyński tel. 601676655

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Image
Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM