W poniedziałek 19 marca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie odbył się wernisaż Wystawy Amatorskiej Twórczości Artystycznej WATA 2018.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00 a licznie zgromadzeni uczestnicy, pośród ożywionych rozmów przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku pozostali z nami do godziny 19:00.

Wystawa WATA odbywa się co roku przed Wielkanocą i trwa około tygodnia. Obecną ekspozycję będzie można podziwiać do 23 marca. WATA jest okazją dla mieszkańców całej gminy Stawiguda do zaprezentowania działań twórczych, realizowanych idywidualnie, na własny użytek, (czasem również po prostu "do szuflady"), jak też większych, grupowych projektów powstających w ramach działalności zorganizowanej w gminie za pośrednictwem świetlic wiejskich, kół gospodyń itp. Jest to świetna okazja do integracji środowiska osób zainteresowanych działaniami plastycznymi, które przebywając w różnych miejscowościach, na co dzień nie mają ze sobą kontaktu. Przy okazji spotkania można wymienić się doświadczeniami i podzielić inspiracjami. Jest to również szansa na zainteresowanie nowych uczestników już realizowanymi grupowymi przedsięwzięciami warsztatami, konkursami, grupami twórczymi.

Dziękujemy wszystkim twórcom za uczestnictwo w wystawie. Życzymy weny i już dziś zapraszamy na kolejną edycję WATY.

wata 2018 plakat do internetu