Organizatorzy Gmina Stawiguda, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie oraz Powiat Olsztyński wraz z partneramiWojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Olsztynie, Zakładem Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o. o. z siedzibą w Olsztynie, Fundacją Ekologiczną ARKA oraz Stowarzyszeniem Pomocy Humanitarnej FENI działającym w ramach projektu „Bezpieczne Wakcje” współfinansowanym prze Fundację PZU zapewnili liczne atrakcje dla mieszkańców oraz gości Gminy Stawiguda. Również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Olsztynie dofinansował zielony piknik ekologiczny, który odbył się podczas festynu.

Festyn rozpoczął się od turnieju szóstek piłkarskich o puchar Wójta Gminy Stawiguda. Młodzi piłkarze zacięcie walczyli o trofeum. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Dla pozostałych dzieci został przygotowanykącik plastyczny oraz wesołe animacje przy scenie. Od godz. 15:00 najmłodsi mieli okazję wziąć udział wzabawach z nagrodami przygotowanych przez Krasnala Piksela, w rolę którego wcielił się Maciej Gąsiorek.

Blok muzyczny „STAWIGUDIDY” rozpoczął koncert DARKA NOWICKIEGO z zespołem „ABC”. Kolejną atrakcją był występ zespołu „IMPERIUM”.

O godz. 16:00 odbyło się oficjalne otwarcie festynu. Wójt Gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz wraz z zaproszonymi gośćmi posłem Pawłem Papke, Starostą Powiatu Olsztyńskiego Andrzejem Abako oraz przedstawicielami gmin partnerskich Gizałki oraz Morawicy przywitał wszystkich zgromadzonych życząc dobrej zabawy.

Oprócz muzycznych atrakcji miało miejsce również rozstrzygnięcie konkursu zachęcającego do meldowania się w Gminie Stawiguda. To właśnie dzięki podatkom możliwe są kolejne inwestycje mające na celu poprawę jakości życia w gminie. Konkurs zakładał również zaproponowanie ciekawego hasła dotyczącego naszej gminy. Nagrodą w konkursie był XBOX one, który trafił w ręce pani Beaty z Bartąga, która wymyśliła krótkie i jakże trafne hasło „StawiGOOG!a” łączące w sobie nazwę gminy z angielskim słowem good oznaczającym dobry.

Kolejnymi muzycznymi atrakcjami wieczoru był występ zespołu „ENJOY” oraz mieszkańca Stawigudy OSCARA JENSENA, który odniósł sukces w telewizyjnej, muzycznej zabawie „Śpiewajmy razem. All Together Now 2”. Zdobył serca i sympatię wszystkich stu jurorów swoim wykonem piosenki „Angel” z repertuaru Shaggy'iego. Podczas Stawigudiady mieliśmy okazję wysłuchać w jego wykonaniu właśnie tej piosenki! Wyszło świetnie. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery na scenie muzycznej.

Gwiazdą festynu była również bliska naszemu sercu IZABELA TROJANOWSKA pochodząca z pobliskiego Olsztyna. Wraz ze swoim zespołem w asyście publiczności, którą chętnie zaprosiła na scenę do wspólnego śpiewu i tańca wykonała znane i lubiane utwory ze swojego repertuaru. Bardzo dziękujemy za piękny koncert.

PLAKAT 2019 zmiana loga1