Już w piątek mieliśmy okazję spotkać się na stadionie w Stawigudzie i wspólnie obejrzeć film familijny wyświetlany na telebimie w cyklu spotkań realizowanych pod hasłem „Kino Letnie Pod Chmurką”.

W sobotę festyn rozpoczął się od aktywności fizycznej turniejem szóstek piłkarskich o Puchar Wójta Gminy Stawiguda oraz otwartym treningiem Ultimate Frisbee. Po takiej rozgrzewce o godz. 15:30 wystartowała Estrada Młodych, na której wystąpiły dzieci ze szkół naszej gminy i ośrodków kultury. Kolejnym punktem programu dedykowanym najmłodszym było przedstawienie „Calineczka” przygotowane przez teatr ART-RE z Krakowa.

O godz. 18:00 nastąpiło oficjalne otwarcie festynu. Pani Wójt- Irena Derdoń wraz zaproszonymi gośćmi z zaprzyjaźnionych gmin przywitała uczestników życząc udanej zabawy. Wręczyła również voucher na nagranie płyty dla zespołu KOSEJDER, obchodzący w tym roku jubileusz 15-lecia działalności artystycznej.

Gwiazdami wieczoru były zespoły VOX oraz BABSZTYL, które mimo zmiennej pogodny umilały czas podczas sobotniej STAWIGUDIADY.

Stałym punktem tego wydarzenia jest spektakularny pokaz sztucznych ogni, którego nie wolno przegapić! A zaraz po nim zabawa pod gwiazdami, która trwała do późnych godzin nocnych.

Kolejny dzień festynu rozpoczął się równie aktywnie- turniejem szóstek piłkarskich ale tym razem w wykonaniu dzieci. Dbając o bezpieczeństwo uczestników festynu oraz o wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy odbył się pokaz przeprowadzony przez grupę ratowników PCK Olsztyn. Pamiętając ciągle o najmłodszych kolejna godzina poświęcona była właśnie dzieciom oraz ich rodzinom. Odbył się blok konkursów z zabawami takimi jak tor przeszkód czy przeciąganie liny. Jak zwykle towarzyszyły im ogromne emocje.

Przed godziną 16 Teatr Prawie Dorosły z Bartąga wystąpił ze spektaklem „Moralność pani Dulskiej”. Bardzo dziękujemy wszystkim aktorom.

Koncert z okazji piętnastolecia powstania zespołu KOSEJDER uświetniły występy jubilatów i zaproszonych gości: chóru Legenda ze Stawigudy, chóru Konsonans z Tomaszkowa oraz kapeli Ojadana z Barczewa. Były wręczone kwiaty, upominki, ciepłe słowa oraz łzy wzruszenia. Zespołowi życzymy nagrania pięknej płyty oraz kolejnych lat twórczej działalności.

Z każdą godziną stadion w Stawigudzie wypełniał się coraz większą liczbą widzów. Pierwszą gwiazdą wieczoru był Janek Samołyk, wrocławski muzyk, kompozytor i autor teksów, który dał wspaniały występ bardzo ciepło przyjęty przez publiczność,. Z ogromnymi emocjami publiczność czekała na występ Zenona Martyniuka z zespołem Akcent. Aż wreszcie stało się. Szaleństwo, śpiew i taniec, a do tego ogromna ilość uśmiechów i pozytywnej energii. Publiczność znała wszystkie piosenki i wspólnie z naszą gwiazdą prześpiewała cały koncert. Tego właśnie wszyscy potrzebowaliśmy. Oczekiwania zostały zaspokojone. Takiej STAWIGUDIADY jeszcze w historii nie było. Pozostanie ona na długo w naszej pamięci. Ogromnie cieszą nas pozytywne opinie osób, które spotykamy. Jedno jest pewne- na żadnej z 23 edycji nie było takich tłumów jak na tegorocznej- trudno będzie ten rekord pobić. Kolejna edycja Stawigudiady łączy się z obchodami 660 lecia powstania miejscowości i postaramy się to godnie uczcić i zaproponować program jeszcze lepszy niż w tym roku. Zapraszamy za rok!!!

Plakat Stawigudiada 2016 do internetu nowe loga