Artykuły
Kategorie

26 listopada br. odbyły się XVI Jesienne Prezentacje Poetyckie „Stawiguda 2019”. Jest to jedna ze sztandarowych imprez naszej placówki, jej celem jest propagowanie poezji wśród dzieci i młodzieży.

 

Adresowana jest do placówek oświatowych i kulturalnych z naszej gminy.

 

Prezentacje nie mają charakteru konkursu, nie ma też ograniczeń w ilości wykonawców, każdy chętny może się zaprezentować na naszej scenie. Jest jeden tylko wymóg- każda edycja ma swój temat przewodni i tylko wiersze o wyznaczonej tematyce można wyrecytować na naszej scenie- w tym roku była to „przyjaźń”. Do udziału swoich wykonawców zgłosiły wszystkie nasze szkoły i przedszkola, mogliśmy podziwiać prawie 60 recytatorów i mimo takiej ilości niewiele wierszy się powtarzało.

 

Od połowy lipca GOK w Stawigudzie był zmuszony opuścić swoją siedzibę, ponieważ rozpoczęła się wyczekiwana przez lata rozbudowa jego siedziby. Naszą bolączką był brak sali widowiskowej z prawdziwego zdarzenia, pomieszczeń na pracownie, czy magazynowych. Od 1995 roku siedzibą placówki były pomieszczenia remizy OSP, w sumie niska 120 metrowa sala, 2 pomieszczenia biurowe i jedna sala spełniająca rolę kuchni, sali zajęć i świetlicy. Po rozbudowie obiekt będzie miał dodatkowe dwa skrzydła i wreszcie będą godne warunki do pracy. Na czas remontu GOK mieści się w pomieszczeniach użyczonych przez ZS- P w Stawigudzie przy ulicy Leśnej 1. Korzystamy z pomieszczeń biurowych i sal na zajęcia.

 

Dużym problemem w tym okresie przejściowym jest organizacja koncertów, przeglądów , festiwali, spotkań, których w kalendarzu działalności jest mnóstwo. Dzięki dobrej wieloletniej współpracy wszystkich placówek oświatowych i kulturalnych udaje nam się wychodzić z tych opresji. Nasze prezentacje tym razem odbyły się w świetlicy ZS- P w Stawigudzie, inne przedsięwzięcia organizowaliśmy dotychczas w hali sportowej, sali j. polskiego, „kawiarence” ZS- P ul. Leśna w Stawigudzie, sali gimnastycznej i świetlicy szkoły przy ul. Warszawskiej, Przedszkolu w Bartągu i Stawigudzie . Wszystkim placówkom serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji imprez w tym trudnym dla nas okresie.

 

PLAKAT Prezentacje Poetyckie 2019

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM