Artykuły
Kategorie

Tegoroczna Kurlantka odbędzie się w dniach 14 i 15 maja oczywiście tradycyjnie w hali sportowej Gimnazjum w Stawigudzie.  Przez te kilkanaście lat  wyrobiła sobie markę i pozycję, stając się jedną z najważniejszych tego typu imprez w naszym województwie.

 

Bardzo duże zainteresowanie zespołów zmusiło nas kilka lat temu do rozłożenia przesłuchań na 2 dni. Nie inaczej będzie w tym roku, gdyż do Stawigudy przyjadą aż 33 zespoływ sumie ponad 500 wykonawców.

 

Tak duże zainteresowanie utrzymujące się przez ostatnie lata, to nie tylko nasza zasługa, ale też i mediów, które promują nasze przedsięwzięcie, za co serdecznie dziękujemy. Na uwagę  zasługuje zaangażowanie Radia Olsztyn, towarzyszące od wielu lat podczas imprezy robiąc w tych dniach wejścia na żywo , wszystkie występy są rejestrowane i później odtwarzane w całości, w cyklicznym programie "Raz na ludowo" i w innych audycjach.

 

Przegląd dorobił się swoich tradycji- jedną z nich jest zachęcanie zespołów do prezentowania swoich kompozycji, czyli współczesnych "kurlantek" (kurlantka- to pogodna, ludowa pieśń warmińska)- już wiele zespołów z tej możliwości skorzystało. Kolejną ciekawostką jest statuetka wręczana zespołom  charakterystyczna dla przeglądu- a jest nią rzeźba wykonana na zamówienie- co roku inna, wykonana przez miejscowego rzeźbiarza Wiesława Śnieżko. Do tej pory doczekaliśmy się 6 muzykantów , warmiakawarmianki. W tym roku, do „muzykalnej rodzinki” dołączy muzyk z z charakterystycznym dla regionu instrumentem- diabelskimi skrzypcami.

 

A teraz najważniejsza wiadomość, czyli prezentacja zespołów, które wystąpią w XIV Warmińskim Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych "KURLANTKA 2016", który odbędzie się tradycyjnie w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie- UWAGA DLA ZESPOŁÓW ! - podana kolejność jest przypadkowa, nie jest kolejnością występów.

 

               Tych co u nas gościli nie musimy zapraszać, tych którym w duszy gra gorąco polecamy udział a w tegorocznej kurlantce. Czeka nas wiele godzin występów, jednak różnorodność ( na jednej scenie występują chóry wielogłosowe, kapele ludowe, zespoły śpiewacze) występów sprawia, że czas biegnie szybko i każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego jeszcze raz raz serdecznie zapraszam. Do zobaczenia !!!

 

plakat kurlantka 2016 spaszczone to 1 poprawiony 6.05 na strone


 XIV edycja Warmińskiego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych "Kurlantka 2016" odbędzie się w dniach 14- 15 maja br.- oczywiście w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie. W poprzednich latach gościliśmy niezliczoną ilość zespołów, z naszego województwa, sąsiednich i wielokrotnie gości z zagranicy. przez te lata ma wyrobioną markę i stała się jedną z najbardziej znaczących tego typu imprez w naszym województwie. 

 

Tradycyjnie I etapem jest ogłoszenie regulaminu i zapisów. Warunkiem zakwalifikowania jest dostarczenie karty zgłoszenia - w tym roku termin mija 22 kwietnia !!!. Jedynym kryterium jest kolejność zgłoszeń, dlatego nie warto czekać do ostatniej chwili, gdyż ze względów organizacyjnych od kilku lat nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich chętnych zespołów. 

 

Poniżej do pobrania pliki z regulaminem i karta zgłoszenia. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej pięknej imprezie.

 

Podsumowanie:

 

W dniach 14-15 maja 2016 r. w Stawigudzie odbył sięXIV Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych "Kurlantka 2016"

 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z tego wydarzenia w różnych mediach:

 

Artykuł w Gazecie Warmińskiej z fotorelacją:

http://gwarminska.pl/strona/kurlantka-w-stawigudzie-za-rok-bedzie-obchodzic-pietnastolecie/

Materiały ze strony Radia Olsztyn zawierający audycje autorstwa Anny Minkiewicz - Zaremby:

http://ro.com.pl/kurlantka-w-stawigudzie/01275747

http://ro.com.pl/w-stawigudzie-rozspiewaly-sie-chory/01275760

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM