Artykuły
Kategorie

Nieprzerwanie od roku 2013 w gminie Stawiguda organizujemy Stawigudzki Festiwal Sakralny. Nazwa odnosi się do gminy nie do miejsca gdzie się odbywa. Pierwsza edycja odbyła się w kościele w Stawigudzie, druga w Bartągu, trzecia w Dorotowie- od czwartej edycji festiwal odbywa się w kościele w Bartągu.

 

Ideą , która nam przyświeca jest promocja naszych miejscowych zespołów- a mamy ich wiele. Podobny zamysł przyświeca koncertom Stawigudzkie Kolędowanie, które odbywają się w styczniu. Każdy przygotowuje kilkunastominutowy program z utworami sakralnymi. Mogą to być części mszy, ale też pieśni religijne, utwory świeckie związane z tą tematyką. W tegorocznej edycji usłyszeliśmy gości z Barczewa chór „Moderato”, „Konsonans” z Tomaszkowa i „Legenda” ze Stawigudy.

 

Nie traktujemy tej imprezy jako typowego festiwalu, zapraszamy niewiele zespołów, żeby była to forma koncertu i całość zamyka się w około 2 godzinach. Mimo, że wszyscy wykonują muzykę jednego gatunku, różnorodność styli poszczególnych chórów sprawia, że każdy z koncertów jest inny, tworząc razem bardzo urozmaiconą prezentację.

 

PLAKAT

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM