W niedzielę 23 listopada 2014 r. o godzinie 12:00 odbyła się VII wycieczka. Odwiedziliśmy pole golfowe- Mazury Golf & Country Club.

Ideą RekreAKCJI jest popularyzacja aktywnego wypoczynku oraz poznawanie gminy Stawiguda oraz jej okolic. Obiekt ten jest jednym z ciekawszych w Polsce i zdecydowanie zasługuje na poznanie.

Mimo ostatniego ochłodzenia niedziela była sucha i słoneczna. Na miejscu przywitał nas Pan Rafał Szwejkowski- Administrator Klubu. Spotkanie rozpoczęliśmy od zaznajomienia się z podstawowymi zasadami gry w golfa oraz prezentacji potrzebnego sprzętu. Następnie przeszliśmy do techniki uderzania. W Akademii Golfa każdy z uczestników wycieczki otrzymał kij oraz piłki golfowe. Mogliśmy spróbować swoich sił, co okazało się nie być wcale takie proste :) Mimo różnego poziomu trafialności w piłkę wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni i niewątpliwie zrodziła się w nas chęć poćwiczenia i dopracowania techniki.

Pan Rafał zabrał nas na tzw. „małe pole”, które przeznaczone jest dla zawodników początkujących. Okazało się być, jak na moje wyobrażenie, dosyć spore i jednak wymagające. Tam również mieliśmy możliwość uderzenia w piłkę i spróbowania trafienia do dołka. I znowu- wydawało się to być proste, jednak udało się nielicznym!

Ta wycieczka po raz kolejny udowodniła, że „cudze chwalimy a swojego nie znamy”. Drodzy Państwo serdecznie polecam odwiedzenie pola golfowego w Naterkach. Klub oferuje jednorazowe darmowe niedzielne spotkanie z instruktorem, który tak jak nam przedstawi tę piękną dyscyplinę sportu, pokaże pole oraz wyjaśni zasady gry.

Serdecznie dziękuję w imieniu Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie za przyjęcie naszej grupy i otoczenie tak wspaniałą i profesjonalną opieką.

Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI,