W niedzielę 20 września 2015 r. o godz. 13:00 na małej plaży we wsi Pluski pojawił się gość, który poprowadził wycieczkę po tej miejscowości.

Gościem tym był mieszkaniec Plusk- pan Jan Mackiewicz- honorowy członek Społeczno-Kulturalnego Stowarzyszenia Miłośników Plusk, Południowej Warmii i Galindii Zachodniej.

Wydarzenie to było pięknym uzupełnieniem wycieczki rowerowej, która ruszyła tego dnia ze Stawigudy i dotarła do Plusk. Nasi uczestnicy pod przewodnictwem pana Mackiewicza ruszyli na spacer, podczas którego dowiedzieli się o historii miejscowości, ciekawych osobistościach żyjących na tych terenach, o jeziorze Pluszne oraz niezwykle ciekawej legendzie. Nasz gość jest doskonałym mówcą, który w wyjątkowo ciekawy sposób przybliżył nam te wszystkie wiadomości.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i liczymy na możliwość powtórzenia tego wydarzenia w przyszłości.

Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI,