Artykuły
Kategorie

Pierwsza wycieczka autokarowa za nami! W sobotę 14 maja 2016 r. pojechaliśmy pełnym szkolnym autobusem do Dobrego Miasta a następnie do Lidzbarka Warmińskiego. Wycieczkę poprowadziła pani Urszula Bełzaprzewodnik po Warmii i Mazurach.

 

Organizatorami wycieczki było Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Tomaszkowo” reprezentowane przez Urszulę Dobrzańską oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie.


Mimo deszczowej pogody w autokarze miejsca były zapełnione. Pojechaliśmy w pierwszej kolejności do Dobrego Miasta gdzie zwiedziliśmy Bazylikę Parafii Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych. Następnie wstąpiliśmy do bardzo ciekawego Skansenu Miejskiego. W centrum miasta w odrestaurowanych kamienicach z przełomu XVII/XVIII wieku oprowadzono nas po pracowniach szewca, fotografa oraz zakładzie fryzjerskim. Tamtejsza pani przewodnik pokazała nam eksponaty oraz opowiedziała jak wyglądała praca rzemieślników w XX wieku. Bardzo nam się to podobało i zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tam nie byli do odwiedzenia tego miejsca.

 

Ruszyliśmy dalej do Lidzbarka Warmińskiego. Tam planowaliśmy zwiedzenie Muzeum Warmińskiego w zamku biskupów warmińskich. 14 maja był dniem, w którym odbywała się ogólnopolska akcja NOC MUZEÓW. Dzięki tej akcji muzea są dostępne za darmo w godzinach wieczornych, co oczywiście popieramy. Nas jednak niestety z tego tyłu nie wpuszczono we wcześniejszych godzinach co ogromnie nas zaniepokoiło. Nasza grupa mimo zapowiedzi swojego przyjazdu nie otrzymała informacji o zmianie godzin otwarcia i nie została wpuszczona... No cóż. Bywa i tak. Zainterweniowaliśmy w tej sprawie.

 

Otrzymaliśmy za to w Hotelu Krasickim wspaniałą panią przewodnik, która dokładnie pokazała nam podzamcze. Dotarliśmy do wielu zakątków hotelu, który kryje w sobie ciekawą historię. Warta wspomnienia jest biblioteka, z której skorzystać może każdy- nie tylko gość hotelowy. Cudowne miejsce, w którym można zarówno poczytać jak i napić się dobrej kawy czy herbaty. Gorąco polecamy! Dla naszej grupy hotelowa restauracja przygotowała obiad w formie szwedzkiego stołu. Były do wyboru zupy, dania warzywne, mięsne, rybne oraz na koniec słodka przekąska. Wszystko bardzo smaczne. Dziękujemy :)

 

Ostatnim punktem programu były Termy Warmińskie. Dzięki uprzejmości zarządców tego obiektu nasza grupa została oprowadzona po obiekcie. Mieliśmy okazję obejrzeć salę konferencyjną, kręgielnię, pokoje dla gości, część SPA oraz basenową. Tym razem musieliśmy obyć się bez kąpieli, ale za to wiemy już jak to wszystko wygląda. Dotarliśmy również do basenów zewnętrznych oraz powstającego parku linowego. Było to niezwykle miłe spotkanie i zapewne większość z uczestników naszej wycieczki przyjedzie do Term na dłuższą chwilę by skorzystać z atrakcji.

 

Pani przewodnik- Urszula Bełza podczas podróży autokarowej opowiadała o Warmii, oraz miejscowościach przez które przejeżdżaliśmy. Bardzo dziękujemy!

 

Po minach uczestników wnioskujemy, że wycieczkę należy zaliczyć do udanych. Po wakacjach chcemy pojechać do Fromborka. Liczymy na równie duże zainteresowanie oraz mile spędzony czas. Pozdrawiamy wszystkich uczestników i prezentujemy pamiątkowe zdjęcia.

 

Do zobaczenia!

Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI,

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM