Artykuły
Kategorie

Po raz siódmy RekreAKCJA rozpoczęła się z przytupem! W sobotę 27 kwietnia 2019 r. z szumem ponad 120 rowerowych kół i z gwarem kolorowej wycieczki, wzięły udział wszystkie pokolenia rowerzystów.

 

Uczestnicy pierwszej w tym sezonie imprezy rowerowej na pewno nie żałowali przybycia na start, bowiem od samego początku było swojsko i sympatycznie, a nową atrakcję zapewniła ekipa Jackowski Wiesław DRON X system, która filmowała nasz przejazd również z powietrza. Tym razem ze Stawigudy wyruszyliśmy w kierunkuZielonowa i Gryźlin, gdzie czekał tradycyjny piknik, konkurs sprawnościowy i finałowe losowanie rowerowych akcesoriów. Jak zawsze, znaczną część uczestników wycieczki stanowili najmłodsi rowerzyści, którzy bardzo dzielnie poradzili sobie z niemal 20-kilometrową trasą z leśnymi drogami, piachem i podjazdami. Część z nich usłyszała o RekreAKCJI podczas zajęć edukacyjnych Rowerowej Akademii, które odbyły się kilka dni wcześniej w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie. Tym razem rolę Przewodnika PTTK pełniłaMagdalena Malinowska. Usłyszeliśmy sporo nowych ciekawostek przyrodniczych i historycznych, a wszystko to zaledwie kilka kilometrów od Stawigudy.

 

Po raz kolejny cykl imprez rowerowych w ramach RekreAKCJI ma swój konkurs dla najaktywniejszych uczestników. Podczas każdej z 3 imprez będzie można otrzymać potwierdzenie udziału, a na koniec spróbować szczęścia w losowaniu atrakcyjnych nagród (mocne lampy rowerowe, plecak rowerowy z bukłakiem, markowy licznik rowerowy). Wystarczy wziąć udział w dwóch imprezach, aby otrzymać nagrodę gwarantowaną, a za udział w trzech będzie przysługiwała specjalna pula nagród. Karty uczestnika są zawsze dostępne u Prowadzącego wycieczkę.

 

Oto terminy kolejnych rowerowych wyjazdów, które warto wpisać w swój kalendarz:

 

08 czerwca (sobota) – XI Rajd Gościńcem Niborskim.

To już 11 spotkanie rowerzystów z Olsztyna, Stawigudy, Nidzicy i Olsztynka na tym historycznym szlaku. Dystans całkowity wyniesie ok. 20 km, a trasa poprowadzi głównie „łańskimi” asfaltami. W programie: ciekawostki Przewodnika PTTK, ognisko, bezpłatny bufet, konkursy sprawnościowe, losowanie nagród. Start o 10:30 pod GOK w Stawigudzie.

 

24 sierpnia (sobota) – „Orientuj się w Łańskich Lasach!”.

Rowerowe podchody w okolicach Stawigudy. Zaproś rodzinę i znajomych lub wystartuj samodzielnie. Zabawa będzie zorganizowana w oparciu o oznakowane trasy rowerowe, na których zostaną ukryte specjalne punkty kontrolne. Przewidziane są dwa warianty trudności: rodzinny i zaawansowany. Wystartować można jeden raz lub wielokrotnie, zwiększając tym samym swoje szanse w losowaniu ciekawych nagród. Bramka startowa będzie otwarta od 10:00 do 17:00 przy Orliku w Stawigudzie.

 

Relacja: Mirosław Arczak
Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Młyn"

 

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM