Artykuły
Kategorie

W Łańskich Lasach w dniach 11-12 sierpnia 2018 r. znowu zaroiło się od rowerzystów!

 

Wszystko za sprawą trzeciej edycji rowerowych podchodów „Orientuj się!” realizowanych w ramach RekreAKCJI przeprowadzonych właśnie na tym terenie. Organizatorzy Gmina Stawiguda, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, Stowarzyszenie "Młyn" oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zaprosili do corocznego poszukiwania ukrytych punktów kontrolnych.

 

Na to wydarzenie przyjęło ponad 90 osób, w tym 25 ekip rodzinnych. Scenariusz edukacyjnej gry terenowej pozwolił na udział wszystkich zainteresowanych- od najmłodszych, poprzez młodzież i dorosłych, aż do aktywnych seniorów. Zgodnie z ubiegłoroczną tendencją, sporą grupę uczestników stanowili mieszkańcy gminy Stawiguda, ale nie zabrakło reprezentantów Olsztyna, Nidzicy, a nawet Iławy. Frekwencja tym bardziej cieszy, że pierwszego dnia zabawy bez przerwy padał intensywny deszcz.

 

Zgodnie z sugestiami uczestników, podstawowa trasa liczyła 15 km, a jej rozwinięciem był dystans 30 km. Zabawa polegała na poszukiwaniu 14 lub 21 punktów kontrolnych ukrytych w miejscach dokładnie opisanych w karcie startowej oraz ukazanych na mapie. Trasa przebiegała po najciekawszych fragmentach Lasów Łańskich w okolicach Stawigudy. Zadania wymagane w punktach kontrolnych były związane z przyrodą, historią i geografią tego obszaru. Wszyscy startujący dobrze poradzili sobie z odnalezieniem regulaminowych punktów kontrolnych i prawidłowym zaliczeniem zadań. Na metę wracali zatem z szerokimi uśmiechami i satysfakcją w oczach, a tam czekał na nich bufet, nagrody gwarantowane (do wyboru: skarpety sportowe, zestawy do łatania dętek, książki o tematyce rowerowej, bidony, bandany) oraz losy na finałową loterię.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc i współpracę:

- Abentojra

- salon rowerowy Giant Olsztyn

- sklep papierniczy Relex w Stawigudzie

- Decathlon

- Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych

  • Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Impreza dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Olsztynie (mikrogrant udzielony Stowarzyszeniu Aktywności Społecznej „Młyn”).

 

Finałowe losowanie 21 zestawów nagród przeprowadzono 14 sierpnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie. 4 pule nagród przewidziano dla wariantu MINI i MAXI pokonywanych w ekipach rodzinnych oraz indywidualnie. 3 specjalne zestawy rozlosowano wśród wytrwałych rowerzystów, którzy ruszyli w trasę w sobotę, czyli przez cały czas jechali w deszczu. Zgodnie z zapowiedziami odbyło się tu także losowanie 3 atrakcyjnych nagród wśród najbardziej aktywnych uczestników wszystkich rowerowych imprez tegorocznej RekreAKCJI. Wylosowani szczęśliwcy otrzymają SMS z informacją o sposobie odbioru nagrody w Stawigudzie lub Olsztynie.

 

Relacja: Mirosław Arczak, Stowarzyszenie Aktywności Społecznej "Młyn"

Zdjęcia: FotoBiker

Koordynatorka RekreAKCJI: Ewelina Sugajska, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 

DSC8541
DSC8540
DSC8543
DSC8544
DSC8545
DSC8546
DSC8547
DSC8548
DSC8549
DSC8551

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM