We wtorek 4 października 2016 r. odbył się I TRENING FUNKCJONALNY realizowany w ramach RekreAKCJI.

RekreAKCJA to projekt promujący aktywny wypoczynek na terenie gminy Stawiguda i okolic dedykowany zarówno mieszkańcom gminy jak i jej gościom. Organizowane są przez cały rok różne aktywności, aby zachęcić do wyjścia z domu i atrakcyjnego, fajnego, wspólnie spędzonego czasu. Nadeszła jesień, więc to dobry moment, aby rozpocząć aktywności pod dachem.

W zeszłym roku po raz pierwszy zaproponowaliśmy zajęcia ZUMBA, które okazały się strzałem w dziesiątkę! Raz w miesiącu w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie odbywały się bezpłatne, otwarte treningi. Dzięki temu każdy mógł w nich uczestniczyć i przekonać się na własnej skórze czy taka forma ruchu odpowiada. Tym, którym się ZUMBA spodobała mogli odpłatne uczestniczyć w kolejnych, cyklicznych zajęciach.

W tym sezonie proponujemy TRENING FUNKCJONALNYktóry jest dedykowany zarówno paniom jak i panom.

W odróżnieniu od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni, skupia się on na naśladowaniu ruchów wykonywanych przez nas w życiu codziennym. Dzięki temu poszczególne grupy mięśniowe współdziałają ze sobą, a my zwiększamy przy okazji naszą koordynację i gibkość. Trening funkcjonalny składa się z ćwiczeń podobnych do porannego wstawania z łóżka, sięgania po coś, podnoszenia i unoszenia przedmiotów, wskakiwania na schody– czyli najczęściej wykonywanych przez nas ruchów w ciągu dnia.

Jak wygląda trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny tylko pozornie wydaje się łatwy. Tak naprawdę, aby wysiłek odniósł pożądany efekt, trzeba narzucić sobie duże tempo treningu. Trenerzy funkcjonalni polecają ćwiczyć w seriach trwających po 45 lub 90 sekund. Na jedną serię przypada jedno ćwiczenie, które powtarzamy jak najszybciej, po czym od razu przechodzimy do kolejnej serii.

O tym wszystkim mogliśmy się przekonać podczas pierwszych wtorkowych zajęć, które poprowadził trener Marek Molęda.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

- wtorki

- godz. 18:00

- hala sportowa Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie (ul. Leśna 1)

- w pierwsze wtorki miesiąca zajęcia będą realizowane w ramach RekreAKCJI i będą bezpłatne

• kolejne spotkania w miesiącu będą odpłatne- koszt uczestnictwa-10 zł/ trening

KONTAKT:

- Ewelina Sugajska

- tel. 509 757 294

Informacje o wszystkich wydarzeniach realizowanych w ramach RekreAKCJI dostępne na stronie www.rekreacja.stawiguda.pl

Serdecznie zapraszamy!

Ze sportowym pozdrowieniem,