Artykuły
Kategorie

W sobotę 7 lipca 2019 r. odbył się pierwszy z czterech spływów kajakowych rzeką Łyną na odcinku od Rusi do Olsztyna realizowany w ramach RekreAKCJI. Organizatorami tego wydarzenia jest Gmina Stawiguda oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie.

 

Mimo niepewnej pogody wszyscy chętni stawili się w Rusi. Z rana nieśmiało wychylające się zza chmur słońce dawało nadzieję na powodzenie spływu. Brak znacznych opadów pozwolił cieszyć się widokami i obcowaniem z przyrodą. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić jedno z marzeń naszej uczestniczki, ponieważ zdradziła nam, że zawsze chciała zobaczyć jak Łyna wpływa do Olsztyna :)

 

Tym razem widoki były nieco odmienne, ponieważ do tej pory spływy realizowane w ramach RekreAKCJI do Olsztyna nie witały. Skupialiśmy się raczej na przyrodzie oddalonej od cywilizacji, zabudowań i ludzi. Wczoraj widzieliśmy liczne mosty, domy, bloki, które wyłaniały się zza bujnych trzcin.

 

Naszą grupę prowadził przewodnik PTTKKazimierz Kisielew, który opowiadał o ciekawostkach dotyczących mijanych wsi czyli Rusi, Bartąga oraz oczywiście miasta Olsztyn. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał ratownik WOPRJacek Lendzian, którego na szczęście interwencja nie była konieczna. Dziękujemy również za dobrą współpracę Przystani Pluski od której wypożyczamy sprzęt wodny.

 

Wszystkich zainteresowanych zobaczeniem tego odcinka Łyny zapraszamy do zapisów na kolejne spływy. Informacje o nich znajdziecie na stronie internetowej www.gok.stawiguda.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

Relacja: Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 

RekreAKCJA2019Isplywkajakowy1
RekreAKCJA2019Isplywkajakowy2
RekreAKCJA2019Isplywkajakowy3
RekreAKCJA2019Isplywkajakowy4
RekreAKCJA2019Isplywkajakowy5
RekreAKCJA2019Isplywkajakowy6
RekreAKCJA2019Isplywkajakowy7
RekreAKCJA2019Isplywkajakowy8
RekreAKCJA2019Isplywkajakowy10
RekreAKCJA2019Isplywkajakowy9

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM