RekreAKCJA ma dla państwa nową propozycję- zajęcia z SAMOOBRONY- KRAV MAGA. W środę 18.10.2017 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie o godz. 17:00 odbędą się pierwsze zajęcia, które będą bezpłatne.

KRAV MAGA w języku hebrajskim oznacza "walkę wręcz" lub "walkę w bliskim dystansie" i jest nowoczesnym, praktycznym i bardzo skutecznym systemem samoobrony i walki wręcz. Krav Maga nie zalicza się ani do kategorii sztuki walki ani sporty walki, jest systemem walki. Od sztuk walki oraz sportów walki różni się tym, że nie zawiera w sobie ideologii, duchowego rozwoju ani elementów rywalizacji sportowej. Na początku została opracowana dla potrzeb wojska izraelskiego, policji i służb specjalnych, a następnie przystosowana dla osób cywilnych, tak aby zgodnie z dewizą jej twórcy Imi Lichtenfelda "każdy mógł żyć w pokoju".

Krav Maga charakteryzuje prostota, łatwość przyswajania i wysoka skuteczność potwierdzona przez ekspertów sztuk walki, samoobrony, trenerów sportów walki, oficerów wojska i policji, a przede wszystkim uczestników szkoleń na całym świecie. Krav Maga zawiera różnorodne techniki atakowania i obrony fizycznej: uderzenia, kopnięcia, dźwignie, walkę w parterze, kontrolowanie przeciwnika, poruszanie się i obserwację. Duży nacisk kładziony jest na walkę z agresorem uzbrojonym w nóż lub inne narzędzie, oraz obronę przed kilkoma napastnikami.

Techniki Krav Maga oparte są na naturalnych odruchach obronnych, które doskonalone są w czasie treningu, tak aby w sytuacji realnego zagrożenia napadnięty nie dał się zranić i zadziałał najwcześniej jak to możliwe.

Adepci uczą się nie tylko reagować szybko, ale także prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, kontrolować swoje emocje i przede wszystkim unikać konfliktów.

4 zasady samoobrony Krav Maga:

1. Unikaj niebezpiecznych miejsc i sytuacji.
2. Gdy znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji jak najszybciej się oddal.
3. Użyj przedmiotów, które masz pod ręką do obrony, tzw. broni improwizowanej.
4. Walcz! Użyj swojego ciała do obrony, w sposób maksymalny.

Dla kogo treningi???

System samoobrony Krav Maga to specjalistyczne zajęcia dla każdego od 18 roku życia, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Dla osób, które chcą nauczyć się podstaw skutecznej samoobrony.

Prowadzący– Krav Maga Instruktor Mariusz Kowalczyk

Krav mage trenuje od 2008 r. Posiada doświadczenie w takiej dyscyplinie jak kick-boxing. Wielokrotny uczestnik seminariów systemów walki, sportów walki i technik interwencyjnych.

Informacje:

- środy (pierwsze zajęcia 18.10.2017)

- godz. 17:00

- sala Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie (ul. Leśna 2)

- trener: Mariusz Kowalczyk tel. 660 485 972

- w każdą trzecią środę miesiąca zapraszamy na BEZPŁATNY TRENING w ramach RekreAKCJI.