Artykuły
Kategorie

W sobotę 26 września 2015 r. w ramach RekreAKCJI spotkaliśmy się w Pluskach, gdzie doskonaliliśmy swoje umiejętności marszu Nordic Walking.

 

Było to spotkanie nieco inne niż dotychczasowe, ponieważ wzięło udział w ogólnopolskiej akcji TYGODNIA RUCHU 2015/ MoveWeek.

 

Ponad to trening odbył się na nowo powstałej TRASIE ZDROWIA PZU. Jest to ścieżka zdrowia, na której zostały ustawione, a następnie oznaczone elementy konstrukcji drewnianej, którą każdy pasjonat ruchu może wykorzystać w celu urozmaicenia, uzupełnienia i udoskonalenia swojego treningu, niezależnie od rodzaju podejmowanej aktywności ruchowej.

 

Nasz trening oparty o pracę z kijami zyskał kolejne oblicze.

 

Po wykonaniu rozgrzewki, przeszliśmy na pierwszą stację na której to po podziale na grupy (tak było zresztą też na reszcie punktów PZU Ścieżka Zdrowia) rozpoczęliśmy od ćwiczeń wzmacniających a były to m.in. podpory, pompki przodem i tyłem a także podciąganie kolan do bioder. Kilku minutowa praca w 40 sekundowych amplitudach natychmiast dała się we znaki.

 

Należy pamiętać że zmienne tempo podczas treningu jest największym wyzwaniem dla ćwiczących i mam tu namyśli zarówno wysiłek aerobowy jak i siłowy.

 

Duże zróżnicowanie zamontowanych konstrukcji pozwala na wykonanie wielu różnorodnych ćwiczeń- mam nadzieję że spotkamy się tam jeszcze nie raz.

 

Tymczasem widzimy się już 17 października w Bartążku.

 

Ze sportowym pozdrowieniem,

Marek Molęda

Instruktor Nordic Walking

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM