W sobotę 7 listopada 2015 r.w Pluskach odbył się ostatni trening nordic walking realizowany w ramach RekreAKCJI, który poprowadził instruktor Marek Molęda. W zajęciach wykorzystane zostały instalacje z PZU Trasy Zdrowia.

RekreAKCJA od początku swojego istnienia czyli od 2013 r. proponowała Państwu wspaniałą aktywność- nordic walking. Wspaniała dlaczego? Dlatego, że może ją uprawiać każdy, przez okrągły rok i o tego w pięknych okolicznościach przyrody jakie mamy na terenie Gminy Stawiguda. Do tego nie jest to dyscyplina kosztowana, gdyż do jej wykonywania potrzebujemy jedynie kijków i dobrych chęci. Dzięki tej aktywności mieliśmy również okazję do lepszego poznania Gminy Stawiguda, ponieważ treningi odbywały się w różnych miejscowościach.

Od samego początku treningi prowadził wykwalifikowany instruktor nordic walking- Mark Molęda. Przybliżył nam technikę prawidłowego marszu z kijkami ale również w trakcie zajęć przeprowadzał szereg ćwiczeń, dzięki którym niejednokrotnie czuliśmy zakwasy. Zarówno Markowi jak i wszystkim uczestnikom zajęć serdecznie dziękuję. Mam również nadzieję, że wszystko czego się nauczyliśmy zostanie na długo i będzie wykorzystywane podczas samodzielnych treningów.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI,