W sobotę 20 maja 2017 r. w Majdach odbyły się bezpłatne warsztaty łucznicze zrealizowane w ramach RekreAKCJI. Prowadzącym był Robert Klawikowski wraz z Kingą i Marcinem z Warmińskiej Grupy Łuczniczej.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się podstawowych informacji na temat tego sportu i mieli niepowtarzalną okazję spróbowania swoich sił. Okazuje się, że jest to dyscyplina wymagająca dużej siły, skupienia oraz wyczucia. Ważna jest prawidłowa postawa ciała, którą na bieżąco korygowali instruktorzy. Zarówno dorośli jak i dzieciaki, których przybyło najwięcej, wystrzeliły strzały w tarczę wielokrotnie przekonując się, że trafienie do celu nie jest wcale takie proste. Niemniej jednak kto chciał już wie czy mu się łucznictwo podoba czy też jednak nie.

Dziękujemy uczestnikom za przybycia a prowadzącym za przeszkolenie oraz podzielenie się swoją wiedzą na temat łucznictwa.

Relacja:
Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI