Artykuły
Kategorie

Miło nam wrócić po wakacyjnej przerwie do naszych ulubionych spotkań podróżniczych. Już siódmy rok jako organizatorzy: Stowarzyszenie Tomaszkowo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zapraszajmy ciekawych gości do KLUBU PODRÓŻNIKA.

 

W czwartek 24.10.2019 r. mieliśmy przyjemność spędzić wieczór z panią Emilią Paszkowską, która opowiedziała o swojej wyprawie po zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

 

Tradycyjnym już akcentem podczas naszych spotkań jest kącik kulinarny. Jak na USA przystało tym razem znalazły się w naszym menu frytki, coco-cola oraz grzanki z masłem orzechowym.

 

Dzięki bardzo dobremu merytorycznemu przygotowaniu naszej prelegentki poznaliśmy liczne parki narodowe. Ich wspólnym mianownikiem jest ogromna przestrzeń, ciekawe formacje skalne oraz świetne dostosowanie ich zwiedzania do turystów. Pani Emilia zwracała kilkakrotnie uwagę na fakt, jak niesamowicie odważni i wytrwali musieli być pionierzy w eksplorowaniu tych terenów. Obecnie dysponujemy specjalnymi samochodami terenowymi, które dowiozą nas do ciekawych miejsc. Wtedy z ograniczoną ilością jedzenia i wody zmierzając w nieznane, Ci ludzie ryzykowali własne życie byśmy teraz mogli podziwiać niesamowite piękno tamtejszej przyrody. Warto też zwrócić uwagę na występujące tam temperatury- we wrześniu, kiedy pani Emilia odwiedzała tę część świata termometry wskazywały 30- 40 stopni Celsjusza.

 

Bardzo dziękujemy pani Emilii Paszkowskiej za przyjęcie naszego zaproszenia i poświęcenie własnego czasu na przygotowanie prezentacji i podzielenie się nią z szerszym gronem odbiorców. Cieszymy się również, że mimo upływu lat tak liczne grono nadal jest chętne na wspólne spędzanie jesienno-zimowych wieczorów właśnie z nami- w KLUBIE PODRÓŻNIKA.

 

Ula Dobrzańska, Stowarzyszenie „Tomaszkowo”
Relacja: Ewelina Bladosz, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM