Z ogromną radością zapraszamy do uczestnictwa i nadsyłania zdjęć na XII edycję Fotokonkursu "Warmińskie Klimaty 2020"

ORGANIZATORZY:

• Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych TOMASZKOWO (ul. Żurawia 3)
    kontakt: Ula Dobrzańska, tel. 501 243 057; e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (ul. Leśna 2,)
    kontakt: Ewelina Bladosz, tel. 509 757 294 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CELE KONKURSU

• ukazanie walorów Warmii i gminy Stawiguda

• rozwijanie kreatywności i uzdolnień uczestników

• integracja osób zainteresowanych fotografią

• promowanie osiągnięć fotograficznych

• pozyskanie atrakcyjnych fotografii dla potrzeb promocji regionu i w celach charytatywnych

ZASADY UCZESTNICTWA

• konkurs jest otwarty dedykowany amatorom

KATEGORIE:

1. człowiek (portret, reportaż, ludzie)

2. architektura (związana z regionem)

3. natura (pejzaż, fauna, flora - związana z regionem)

DODATKOWA

1. impresje z podróży” kategoria dodatkowa (uczestnicy konkursu mogą nadsyłać zdjęcia z całego świata. Kategoria ta będzie osobno oceniana i nagradzana)

WARUNKI KONKURSU:

• wymagane jest złożenie fotografii w formie papierowej (min. format 20x30 cm) wraz zapisem cyfrowym złożonych zdjęć (CD/DVD/PENDRIVE w formacie *.jpg w rozdzielczości minimum 300 dpi, dłuższy bok zdjęcia mieć nie mniej niż 2480 pixeli).
    Zdjęcia w formie cyfrowej (jeżeli nie stanowią zbyt dużych plików) można przesłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Warunkiem skuteczności takiego dostarczenia fotografii jest uzyskanie potwierdzenia mailem.

Fotografie złożone w jednej tylko w formie papierowej lub tylko w formie cyfrowej nie biorą udziału w konkursie.

• wymagane jest nadesłanie wraz ze zdjęciami wypełnionego przez autora oświadczenia o wyrażeniu zgody na wykorzystywanie nadesłanych zdjęć w wybranych przez organizatorów celach promocyjnych oraz w celach charytatywnych. Wzór oświadczenia jest do pobrania na stronie internetowej www.gok.stawiguda.pl

• można zgłosić nie więcej niż łącznie 8 fotografii w kategoriach 1-3 i nie więcej niż 2 fotografie w kategorii „Impresje z podróży”

OPIS ZDJĘĆ:

• na odwrocie każdej fotografii złożonej w formie papierowej należy czytelnie wpisać:

• imię, nazwisko, adres i telefon kontaktowy do autora

• tytuł pracy lub zestawu wielozdjęciowego (w zestawie należy kolejno ponumerować zdjęcia)

• nazwę pliku złożonego w wersji elektronicznej (nazwisko, imię, kategoria, tytuł)

• dopisek „Warmińskie Klimaty 2020”

• prac konkursowych nie należy oprawiać, podklejać ani umieszczać znaków wodnych.

DOSTARCZENIE ZDJĘĆ:

• zdjęcia na konkurs powinny zostać złożone w sztywnym opakowaniu z dopiskiem „Warmińskie Klimaty 2020”

• zdjęcia można zostawić pracownikowi świetlicy w Tomaszkowie, ul. Żurawia 3 lub w Karczmie w Stodole, ul. Wulpińska 27, 11-034 Tomaszkowo albo przekazać wskazanym wyżej organizatorom.

• zdjęcia wysyłać pocztą należy wyłącznie na adres Stowarzyszenia Tomaszkowo, ul. Żurawia 3, 11-034 Tomaszkowo.

• organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenie fotografii w czasie przesyłki.

• nadesłane prace przechodzą na własność organizatora i nie będą odsyłane.

NAGRODY:

• Przewidujemy nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii oraz wyróżnienia.

TERMINARZ KONKURSU:

• zdjęcia należy złożyć do dnia 16.10.2020 r. (piątek).

• ogłoszenie wyników i wystawa wyróżnionych zdjęć wstępnie zaplanowana jest na 27.11.2020 r. w budynku Wojewódzkiej Bibliotek Publicznej w Olsztynie- Galeria „Stary Ratusz” (ul. Stare Miasto 33) o godz. 17:00.

INFORMACJE DODATKOWE:

• udział w konkursie i nadesłanie zdjęć oznacza akceptację niniejszego regulaminu i zgodę na wykorzystanie i reprodukowanie zdjęć przez organizatora z nazwiskiem autora fotografii

• ewentualne wykorzystanie i publikacja zdjęć w prasie, telewizji, katalogach i plakatach wystaw oraz w innych wydawnictwach przez organizatorów może nastąpić wyłącznie w wybranych przez organizatorów celach promocyjnych oraz w celach charytatywnych.

• oceny nadesłanych prac dokona jury powołane przez organizatorów. Jury ma prawo do wyboru jednego lub kilku zdjęć z zestawu. Decyzje jury są ostateczne.