Artykuły
Kategorie

W sobotę 04.03.2023 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie odbyły się kolejne warsztaty „Podstawy Fotografii cz. II” realizowane w ramach przygotowań do XV edycji Fotokonkursu „Warmińskie Klimaty”.

 

 

Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo (Ula Dobrzańska), Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz) oraz Przemysław Burzyński. Działania wspiera Gmina Stawiguda.

 

Nasze zaproszenie do poprowadzenia tych warsztatów przyjęła zaprzyjaźniona z naszym Fotokonkursem Kamila Wiśniewska-Hałka. Fotograf amator, jednak już z tak dużym doświadczeniem, że postanowiła podzielić się z nami swoją wiedzą na temat fotografii. I faktycznie ilość informacji, którą nam przekazała poparta swoimi pięknymi fotografiami, przyda się każdemu. Omawiana była głównie kompozycja, która okazuje się być tematem dość szerokim. Została jednak skrupulatnie omówiona, dlatego z pewnością uczestnicy warsztatów będą na ten aspekt zwracać większą uwagę i unikać podstawowych błędów.  Pracą domową dla uczestników było wykonanie zdjęć ćwiczących głębię ostrości. Wszystkich, którzy prace odrobili proszę o przesłanie swoich fotografii na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dzięki temu będziemy mogli wzajemnie zobaczyć jak nam to zadanie poszło. Z góry dziękuję za nadesłanie zdjęcia!

 

Każde tego typu spotkanie wymaga od prowadzącego wiele przygotowań, dlatego ogromnie dziękujemy Kamili, po pierwsze za chęć uczestnictwa w działaniach realizowanych na rzecz naszego Fotokonkursu, a po drugie za profesjonalizm w przygotowaniu materiałów i poświęcony czas.

 

Nie mieliśmy tego w planie, ale podczas spotkania wyłonił się kolejny chętny, na przeprowadzenie warsztatów, które pomogą nam w obróbce zdjęć w programie graficznym. Jak wiadomo większości z nas jest to niezwykle ważne, dlatego cieszymy się, że wzajemna wymiana doświadczeń i wiedzy tak fajnie funkcjonuje w tej naszej fotograficznej, powiększającej się rodzinie. Oczywiście poinformujemy o terminie i formie warsztatów już niebawem.

 

Z pozdrowieniami, Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

DSC5412
DSC5416
DSC5418
DSC5419
DSC5421
DSC5423
DSC5424
DSC5425
DSC5427
DSC5428

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM