We wtorek 21.02.2023 r. odbyło się kolejne spotkanie w KLUBIE PODRÓŻNIKA. Tematem były „Wyspy Owcze- farerskie krańce świata”. Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Tomaszkowo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie. Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

Klub po raz kolejny gościł  panią Iwonę Batyk i pana Andrzeja Krakowiaka– podróżników,  którzy bardzo starannie przygotowują swoje wyjazdy i zazwyczaj są to miejsca jeszcze rzadko  odwiedzane przez turystów. Tak było i tym razem– zobaczyliśmy film, który był relacją z podróży na Wyspy Owcze- archipelag 18 wulkanicznych wysp położonych na Atlantyku. Jest to kraina zielonych dolin, pięknych wodospadów i klifów. Charakterystyczne dla klimatu tych wysp jest to, że tego samego dnia można doświadczyć wszystkich pór roku, a deszczu przede wszystkim, bo pada tam 280 dni w roku. Nasi podróżnicy mieli wiele szczęścia bo podczas 8 dniowej wyprawy trafili na 1 deszczowy dzień. Zaznaczyć trzeba, że była to wyprawa własnym samochodem (z Olsztyna), który był również doskonałym miejscem noclegowym, co pozwalało na swobodne poruszanie się po malowniczych wyspach.

Na zdjęciach widzieliśmy nie tylko przepiękne krajobrazy ale z relacji poznaliśmy również zwyczaje tej małej, dbającej bardzo o naturę społeczności. Film był nie tylko bardzo barwną i dowcipną opowieścią z podróży, ale też oprawa muzyczna była „farerska”.

Dyskusja i ilość pytań po projekcji dowiodła, że było to bardzo ciekawe spotkanie. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i liczymy (co nie jest tajemnicą) na kolejne spotkania.

Dziękujemy również wszystkim obecnym, którym nie przeszkadzała kapryśna pogoda, zapraszamy na kolejne spotkanie w marcu. Szczegóły wkrótce.

Do zobaczenia.

Relacja: Urszula Dobrzańska, Stowarzyszenie Tomaszkowo