Zapraszamy na WARSZTATY Fotograficzne „Podstawy Fotografii cz. II” realizowane w ramach przygotowań do XV edycji Fotokonkursu Warmińskie Klimaty 2023.

Warminskie_klimaty_2023_XV_edycja_WARSZTATY_2_baner_dlugi.jpg

Po intensywnych warsztatach poprowadzonych przez Przemka Burzyńskiego czas na drugą część, do której zagadnienia przygotowała Kamila Wiśniewska-Hałka.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie oraz Przemysław Burzyński. Działania wspiera Gmina Stawiguda.

INFORMACJE:
- 04.03.2023 (Sobota)
- godz. 10:30-12:30
- Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, ul. Leśna 2
- Prowadząca: Kamila Wiśniewska-Hałka
- uczestnictwo bezpłatne
- Liczba miejsc ograniczona/ decyduje kolejność zgłoszeń.

Temat: Kompozycja w Fotografii

ZAGADNIENIA:

1. Czy kompozycja w fotografii jest ważna, a jeżeli tak to dlaczego.
  2. Jak widzi ludzkie oko.
  3. Elementy kompozycji.
  4. Kompozycja, a temat zdjęcia.
  5. Zasada trójpodziału.
  6. Kompozycja centralna – błąd czy sztuka.
  7. Mocne punkty – zasada stosowania.
  8. Linie, rytmy, plany, skala i perspektywa w kompozycji zdjęcia.
  9. Wpływ ostrości na budowę kadru – głębia ostrości jako środek wyrazu.
  10. Czy tło ma znaczenie.
  11. Rodzaje obiektywów i ich wpływ na to co widzimy na zdjęciu.
  12. Trochę o świetle.
  13. Jak poszukiwać miejsc i tematów do tworzenia zdjęć.
  14. Co zrobić, aby fotografie były jeszcze lepsze.
  15. Sesja Q&A (pytania i odpowiedzi), dyskusja, wymiana doświadczeń.

• Zagadnienia objęte tematyką warsztatu zostaną pokazane na fotografiach tak, aby uczestnikom łatwiej było zrozumieć ich znaczenie i cel takiego, a nie innego rozwiązania.
  • Omówienie zdjęć uczestników – prosimy o przesłanie przez uczestników przed warsztatami dwóch swoich fotografii (mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)– po zakończeniu części teoretycznej zostaną one omówione. Na przykładach łatwiej rozumiemy zasady.
  • Prosimy o zabranie własnego sprzętu fotograficznego – aparatu i statywu – w miarę możliwości i czasu spróbujemy zastosować wiedzę z warsztatów w praktyce.

Warsztaty przewidziane są dla fotoamatorów o podstawowym i średnim poziomie zaawansowania, ale zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii, również zaawansowanych. Chcielibyśmy, aby warsztaty stały się platformą do wymiany doświadczeń, poszerzania swojej wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności, niezależnie od wieku, posiadanego sprzętu czy stopnia zaawansowania.

Zapraszamy!

Koordynacja działań: