Zapraszamy na WARSZTATY Fotograficzne „Podstawy Fotografii cz. I” realizowanej w ramach przygotowań do XV edycji Fotokonkursu Warmińskie Klimaty 2023.

Zanim zabierzemy się za fotografowanie chcemy odświeżyć podstawową wiedzę o Fotografii oraz wymienić się doświadczeniami.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie oraz Przemysław Burzyński. Działania wspiera Gmina Stawiguda.

INFORMACJE:
- 18.02.2023 (Sobota)
- godz. 10:30-12:30
- Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, ul. Leśna 2
- Prowadzący: Przemysław Burzyński
- uczestnictwo bezpłatne

- Liczba miejsc ograniczona/ decyduje kolejność zgłoszeń.

Warminskie_klimaty_2023_XV_edycja_WARSZTATY_baner_dlugi_2a.jpg

ZAGADNIENIA:
- sprzęt fotografa, co warto z sobą mieć podczas plenerów, przydatne akcesoria
- konfiguracja aparatu fotograficznego, obiektywów, dostosowanie ustawień do własnych preferencji
- fotografowanie w różnych trybach ekspozycji, zależności czasu, przysłony, ISO, pomiar światła, balans bieli
- ukryte funkcje aparatu i ich kreatywne wykorzystanie, efekty „artystyczne”
- formaty zapisu zdjęć, ich jakość, informacje o plikach
- „ciemnia cyfrowa” czyli obróbka i edycja wykonanych zdjęć, przygotowanie do prezentacji i/lub wydruku
- archiwizacja i transfer zdjęć, przydatne narzędzia i aplikacje, „chmury” dla zdjęć
- budowanie swojego portfolio i wizerunku, własna „tożsamość” fotograficzna, autorskie projekty
- prawo autorskie w fotografii
- sesja Q&A ( pytania i odpowiedzi), dyskusja, wymiana doświadczeń.

W trakcie warsztatów przewidziane są ćwiczenia praktyczne, wskazane zabranie swojego sprzętu fotograficznego, laptopów, itp.

Warsztaty przewidziane są dla fotoamatorów o podstawowym i średnim poziomie zaawansowania ale zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii, również zaawansowanych. Chcielibyśmy, aby warsztaty stały się platformą do wymiany doświadczeń, poszerzania swojej wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności, niezależnie od wieku, posiadanego sprzętu czy stopnia zaawansowania.

Zapraszamy!

Koordynacja działań: