Trzecie spotkanie VIII edycji KLUBU PODRÓŻNIKA odbyło się we wtorek 17 stycznia 2023 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie. Naszymi gośćmi byli Anna i Przemysław Burzyńscy, którzy opowiedzieli o swojej podróży po Szkocji Północnej.

Niezmiernie nam miło, że spotkanie to zechciał uświetnić swoim występem mieszkaniec Stawigudy pochodzący z Wielkiej Brytanii. Pan Ben Kolczynski, wykonał kilka utworów szkockich na skrzypcach pięciostrunowych oraz tajemniczo wyglądającym instrumencie o nazwie shruti box. Serdecznie dziękujemy!

Ania i Przemek odbyli swoją podróż w sierpniu 2022 r. Starali się omijać najbardziej popularne miejsca i szukać perełek krajobrazowych, przemierzając około 1200 km samochodem. Niewątpliwie im się to udało, ponieważ pokazali nam przepiękne zdjęcia okraszone ciekawą i dowcipną opowieścią. Brawa dla Ani za podjęcie wyzwania jazdy samochodem po lewej stronie drogi i powrotu do Polski bez mandatu ani uszczerbku na zdrowiu... ;) Gratulacje dla Przemka za bajeczne zdjęcia. Potwierdzili oboje, że szkocka zieleń otaczającej przyrody jest niesamowita i absolutnie wyjątkowa a mnogość zamków robi równie oszałamiające wrażenie. Przywieźli również ciekawostkę, o której pewnie niewielu wie, a mianowicie, że symbolem narodowym Szkocji jest Jednorożec :)

Dziękujemy gościom za poświęcony czas na przygotowanie prezentacji i podzielenie się ją z nami. Dziękujemy również wszystkim przybyłym entuzjastom spotkań w KLUBIE PODRÓŻNIKA. Cieszą nas pozytywne opinie o naszych spotkaniach przebiegających, w jak to Państwo mówicie „w wyjątkowo miłej i rodzinnej atmosferze”. Zapraszamy na kolejne 21 lutego. Szczegóły wkrótce. Do zobaczenia!

Organizatorzy:

Ula Dobrzańska- Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych TOMASZKOWO

Ewelina Bladosz- Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ze wsparciem Gminy Stawiguda

Relacja i zdjęcia: Ewelina Bladosz

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Frekreacja.stawiguda%2Fvideos%2F860105788595291%2F&show_text=false&width=560&t=0" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>