Artykuły
Kategorie

Dnia 15 stycznia w Kościele w Bartągu odbyła się szósta edycja „Stawigudzkiego Kolędowania- Leżysz Mały Jezusicku …”

      Nazwa przeglądu została zapożyczona z kolędy o tym samym tytule z repertuaru zespołu NO TO CO. W przeglądzie biorą udział zespoły i wykonawcy działający w naszej gminie, każdy przygotowuje około 15 minutowy program, na który składają się kolędy i pastorałki.

Główną zasadą tego przedsięwzięcia jest to, że co roku odbywa się w innym kościele. Nasza gmina nie jest duża ale na jej terenie znajduje się aż 5 parafii (Bartąg, Dorotowo, Gryźliny, Pluski, Stawiguda) , a gdzie szukać miejsca na tego typu koncerty jak nie w naszych pięknych kościołach. Koncerty organizowane są od roku 2017, ze względu na pandemię nie odbył się w roku 2021. W tym  po raz pierwszy zorganizowaliśmy go w największym i jednym z nastarszych kościołów w gminie- Sanktuarium Opatrzności Bożej w Bartągu.

Każdy z występujących zespołów brzmi odmiennie, dlatego mimo że koncert trwał prawie 2 godziny nie można się było nudzić. Wystąpiły zespoły działające przy placówkach podległych pod GOK w Stawigudzie:

 

 

DSC 2787

 

Chór KONSONANS

 

DSC 2803

 

Chór LEGENDA

 

DSC 2824

 

zespół KOSEJDER

 

DSC 2834

zespół BABY RUŚKIE i CEZARY MAKIEWICZ

 

     Swój debiut w przeglądzie zanotowała grupa dzieci uczących sie grać na instrumentach u pani Emilii Arciszewskiej w szkółce ARCISZEWSCY ART. STUDIO z Tomaszkowa. Uczniowie grali kolędy a pani Emilia je śpiewała. Ten nowy element ubarwił przegląd i tchnął w niego młodego ducha.

 

DSC 2846

 

ARCISZEWSCY ART. STUDIO

  

Zapraszamy też do obejrzenia przygotowanej galerii zdjęć:

https://www.gok.stawiguda.pl/galeria/event/VIStawigudzkieKoledowanie2023

Koordynator projektu: Magdalena Prokopowicz

Prowadzenie: Witold Lubowiecki

Obsługa techniczna: Marcin Niemierza, Artur Kuca

Gorące podziękowania dla pracowników Przedszkola i Biblioteki w Bartągu

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM