Po raz drugi w tym sezonie 13.12.2022 r. spotkaliśmy się w KLUBIE PODRÓŻNIKA, by posłuchać o Skandynawii. Naszym gościem był pan Krzysztof Cegiełka, który jak sam mówił, jest w niej zakochany ?.

Pan Krzysztof od kilku lat jeździ tam regularnie, w celach zarobkowych ale i nie tylko… Opowiedział nam o miejscach, które odwiedził i które wzbudziły w nim największy zachwyt. Oprócz pięknych widoków przekazał nam, że to właśnie tam odpoczywa, nabiera sił oraz inspiracji. To właśnie wyprawy do Skandynawii skłoniły go by napisać książkę „PÓŁNOC Na przekór losowi i logice wbrew”, którą wczoraj mogliśmy otrzymać z autografem ?

Miłą niespodzianką były również przepyszne szwedzkie bułeczki „Kanelbullar”, które wzbogaciły nasz podróżniczy stół poczęstunkowy. Dziękujemy autorce tego wypieku!

Panu Krzysztofowi serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia w skromne progi Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie, życząc dalszych eksploracji Skandynawii i kolejnych książek.

Organizatorzy wydarzenia: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ze wsparciem Gminy Stawiguda

Relacja: Ewelina Bladosz,

DSC1903