Artykuły
Kategorie

We wtorek 29.11.2022 r. odbyło się pierwsze spotkanie VIII edycji KLUBU PODRÓŻNIKA. Nasi goście Elżbieta Sowa i Paweł Kowalewski opowiedzieli o swojej podróży zatytułowanej „Norwegia. Samochodem w krainie gór i morza”.

 

 

Niezmiernie się cieszymy, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią możemy znowu spotykać się z Państwem w KLUBIE PODRÓŻNIKA, którego organizatorami są Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych TOMASZKOWO oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ze wsparciem Gminy Stawiguda. Frekwencja potwierdza jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu działania, co jeszcze bardziej nas motywuje do kontynuowania tych spotkań.

 

Po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć się na nowej, wyremontowanej sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie. Przed przerwą zapraszaliśmy Państwa do świetlicy w Tomaszkowie. Mamy nadzieję, że dzięki tej zmianie jeszcze więcej odbiorców i w bardziej komfortowych warunkach będzie mogło uczestniczyć w naszych spotkaniach.

 

Każdy z nas podróżuje inaczej. Nasi goście postanowili w lipcu tego roku zwiedzić zachodnie wybrzeże Norwegii własnym samochodem. Dostosowali swoje auto tak, aby stało się ich domem na całe 16 dni. Skonstruowali w nim łóżko, zabrali z Polski całą żywność a do Norwegii dotarli promem. Przemierzali zaplanowaną trasę zachwycając się pięknymi widokami gór, wodospadów i morza. Towarzyszyła im często tęcza, którą nieustannie próbowali sfotografować ? Norwegia, co wydawać by się mogło oczywiste, bardzo różni się od Polski. Kierowcy jeżdżą głównie samochodami elektrycznymi. Mimo dużej liczby drogich samochodów nikt nie przekracza tam 80 km/h. U nas wygląda to nieco inaczej, prawda? ? Wiemy już, że do Norwegii nie należy zabierać gotówki, bo wszyscy korzystają tam z terminali płatniczych. Oprócz pięknych zdjęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym kraju za co serdecznie dziękujemy naszym gościom, życząc kolejnych wspaniałych podróży!

 

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie w KLUBIE PODRÓŻNIKA, które odbędzie się we wtorek 13.12.2022 r. o godz. 17:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie. Naszym gościem będzie Krzysztof Cegiełka z opowieścią pt. „SKANDYNAWIA- moja miłość”.

Relacja: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 

DSC1637
DSC1641
DSC1642
DSC1644
DSC1647
DSC1655
DSC1657
DSC1662
DSC1669
DSC1671

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM