Serdecznie zapraszamy na trzeci spływ kajakowy realizowany w ramach RekreAKCJI, której organizatorami są Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie oraz Gmina Stawiguda.

SPŁYW KAJAKOWY

• 20.08.2022 (sobota)
    - Pluski (spotykamy się w wypożyczalni sprzętu wodnego PLU-SKI przy plaży głównej)
    - Start: godz. 10:00/ Zakończenie ok. godz. 14:00
    - Trasa: Start z jez. Poplusz, rz. Marózka, koniec na jez.Świętym)
    - Długość trasy: około 8 km

Punkt spotkania- PLUSKI ul. Jeziorna 48 (zaznaczony na mapie google):
  • RekreAKCJA_2022_mapa_pluski.jpg

W Pluskach uczestnicy zostaną przewiezieni busikami do miejsca rozpoczęcia spływu.

- grupę poprowadzi przewodnik PTTK
- nad bezpieczeństwem będzie czuwał ratownik WOPR

- Po spływie uczestnicy zostaną odwiezieni do miejscowości Pluski, gdzie będzie czekało ognisko. Chętni mogą zabrać ze sobą kiełbaski bądź inne smakołyki, które będzie można przygotować na ognisku.
- Prowiant- we własnym zakresie

Koszt uczestnictwa- 40 zł/osoba. (w jednym kajaku z rodzicami/opiekunami może również płynąć dziecko- czyli dwie osoby dorosłe + dziecko w jednym kajaku- dziecko wówczas płynie za darmo). Przykład na załączonej fotografii. Osoby chcące płynąć w kajaku z dzieckiem muszą to zgłosić organizatorowi.

RekreAKCJA_splyw_zdjecie_z_dzieckiem.jpg

Przed spływem przydzielany jest sprzęt wodny: kajaki, kapoki i wiosła po czym ratownik omawia zasady bezpieczeństwa, aby każdy w razie wywrotki wiedział jak ma się zachować.

Jak przygotować się do spływu kajakowego?
Jest to rekreacja wodna, dlatego zawsze zabieramy ze sobą:
- buty, w których będziemy mogli wejść do wody.
- ubrania na zmianę, gdyż podczas spływu zawsze istnieje możliwość zamoczenia. Dlatego aby nie zmarznąć należy zabrać dodatkowy komplet.
- zarówno dodatkowe ubrania, jak i dokumenty czy sprzęt elektroniczny (telefony, aparaty fotograficzne) należy zabezpieczyć przez zamoczeniem. Zabieramy duże, mocne worki, które po odpowiednim zawiązaniu/ zamknięciu nie pozwolą wodzie dostać się do środka.
- prowiant. Spływy trwają kilka godzin, dlatego należy zabrać ze sobą coś do picia i jedzenia.

ZAPISY:
Zapisy na spływ odbywają się mailowo.

Należy wysłać e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zatytułowanego „RekreAKCJA- spływ kajakowy, data spływu”.
W treści maila należy podać:
- ilość uczestników
- imiona i nazwiska
- w przypadku płynięcia w jednym kajaku dwóch osób dorosłych z dzieckiem należy podać wiek dziecka
- nr telefonu kontaktowego

O zapisach będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Potwierdzeniem zapisania na spływ będzie otrzymanie maila zwrotnego, potwierdzającego wpisanie na listę.

W mailu tym znajdą się informacje dotyczące sposobu dokonania płatności.

* Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w spływie jedynie pod opieką rodzica/opiekuna po podpisaniu oświadczenia, w którym rodzic/opiekun bierze pełną odpowiedzialność za dziecko.