Artykuły
Kategorie

Lato zbliża się wielkimi krokami, to znak, że czas pomyśleć o najważniejszym festynie w naszej gminie czyli XXVIII Festynie Gminnym „Stawigudiada 2022.

Odbędzie się oczywiście na stadionie sportowym w Stawigudzie w sobotę 16 lipca. Jak zwykle nie zabraknie dobrej zabawy, a to za sprawą zaproszonych gwiazd. Na początek chcielibyśmy zaprosić na koncert mieszkańca gminy Stawiguda, który coraz śmielej poczyna sobie na polskiej scenie muzycznej- mowa oczywiście o Oskarze Jensen, tym razem nie wystąpi sam, ale z towarzyszeniem zespołu „Aerostones”.

"Aerostones" to zespół grający covery najpopularniejszych piosenek rockowych. Oscar Jensen znany z programu "Śpiewajmy Razem.All together now" w Polsacie, preselekcji Eurowizja 2018, 2021 i Szansy na Sukces, w roli wokalisty uruchamia z zespołem potężną rockową zabawę utworami np. It's My Life(Bon Jovi), Blue Suede Shoes(Elvis Presley). Do zespołu należą muzycy grający w zespołach MaanamDimmu BorgirHunter czy Harlem. Każdy koncert przypomina rockowe widowisko, jest gratką dla miłośników mocnego grania!

AEROSTONES wystąpi w następującym składzie:

Oscar Jensen - wokal

Piotr Kędzierzawski (Hunter) - gitara

Hubert Kobus - bas

Dariusz "Daray" Brzozowski (Dimmu Borgir,Hunter) - perkusja

Cezary Kaźmierczak (Maanam, Harlem) - klawisze

Muzyka dance ma w Stawigudzie wielu fanów, dlatego i w tym roku nie może zabraknąć przedstawiciela tego gatunku, a będzie nim Mariusz Jarosiński, czyli formacja M. Jay.

Projekt świetnie przemyślany, projekt którego chce się słuchać i uczestniczyć w zabawie podczas koncertów artysty. W jego twórczości łączy nowoczesne elementy muzyki rozrywkowej z mocno dyskotekowym brzmieniem. Wyjątkowa świeżość i eksplozja dźwięków. Zaistniał dzięki takim przebojom jak "Badabim Badabam", "Nie zwariować", "Yahooo", "Disco San Francisco" czy "Lato woła nas". Jego piosenki oraz teledyski emitowane są we wszystkich radiach i stacjach telewizyjnych o tematyce disco-dance: Vox FM, Vox TV, Polo TV, ITV, Disco Polo Music, 4Fun TV, TO TV, TVS i wielu, wielu innych. M.JAY w branży muzycznej robi duże zamieszanie, sami zobaczycie jak powstał wokalista muzyki która elektryzuje i porywa do tańca.

;

Gdy Słońce będzie się chyliło ku zachodowi nadejdzie czas na koncert gwiazdy a będzie to zespół mający w swoim repertuarze tylko niezapomniane hity wykonywane z pełnym profesjonalizmem- czyli zespół „De Mono” polski zespół pop-rockowy. Powstał w 1984 i był popularny pod koniec lat 80. oraz w pierwszej połowie 90. XX wieku. Grupa koncertuje w Polsce oraz za granicą (m.in. w Stanach Zjednoczonych, Norwegii i Niemczech). Zespół założony został przez gitarzystę Marka Kościkiewicza, basistę Piotra Kubiaczyka i perkusistę Dariusza Krupicza pod nazwą „Mono”. Trzy lata później skrystalizował się skład – do zespołu, przemianowanego na „De Mono” dołączyli gitarzysta Jacek Perkowski, saksofonista Robert Chojnacki i wokalista Andrzej Krzywy.

W 1989 ukazała się debiutancka płyta grupy Kochać inaczej, która zdobyła szereg nagród i wyróżnień, a promujący ją utwór tytułowy stał się rodzimym klasykiem (przez ponad rok gościł na Liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia). Kolejny album Oh Yeah! wydany w 1990 przyniósł hity „Moje miasto nocą” i „Zostańmy sami” i umocnił zespół w czołówce polskiej sceny rockowej. W tym czasie zespół często koncertował, także za granicą (trasa w Stanach Zjednoczonych).

W 1991 zespół przeżył kryzys, który doprowadził do zawieszenia działalności, ale już rok później powrócił (bez Perkowskiego, który związał się z T.Love), nagrywając swoją najpopularniejszą płytę Stop (z przebojami: „Znów jesteś ze mną”, „Statki na niebie” i „Ostatni pocałunek”). Dwa lata później ukazał się Abrasax, z którego pochodziły m.in. „Kamień i aksamit” i „Zaklęci w tańcu”. W połowie lat 90. muzycy poświęcili się solowym projektom. Chojnacki, Kościkiewicz i Krzywy wydali albumy pod swoimi nazwiskami, a Kubiaczyk i Krupicz założyli zespół Magma. Największy sukces komercyjny przypadł w udziale Chojnackiemu, którego trzy albumy sprzedały się w nakładzie półtora miliona egzemplarzy.

W 2001 zespół nagrał na potrzeby programu Big Brother piosenkę „Poznaj siebie”, stanowiącą podkład muzyczny czołówki programu. W 2003 zespół nagrał dwa covery, które znalazły się na składance RMF FM – Moja i Twoja Muzyka: „Nasza jest cała ta noc” (ang. tytuł oryg. „I’ll Be Your Baby Tonight” Boba Dylana) oraz „Bo dziś już nie ma nas” (ang. tytuł oryg. „Sacrifice” Eltona Johna).

Od 2005 zespół gra w zmienionym składzie. Do grupy dołączyli: Zdzisław Zioło, Tomasz Banaś oraz Paweł Dampc. Rok później odszedł Chojnacki, aby kontynuować karierę solową. Jego miejsce zajął Paweł Pełczyński. W marcu 2006 ukazał się album Siedem dni, promowany przez single „Siedem dni” oraz „Patrzę w Ciebie”. W 2007 odszedł Dariusz Krupicz, a jego miejsce zajął muzyk związany z zespołem Mafia Marcin Korbacz.

8 września 2010 roku ukazał się dziewiąty studyjny album zespołu – No Stress. Pierwszym singlem był utwór „Póki na to czas”, a drugim utwór „Życie to sen”. 14 lipca 2013 roku zespół wystąpił podczas koncertu Lata ZET i Dwójki w Słubicach, gdzie wykonał utwory [i]”Póki na to czas” oraz „Statki na niebie”.

  W listopadzie 2019 zespół wydał album pt. Reset, który promował singlami: Prosto w serceGra się do końca i W taką noc. Początkowo mieli odbyć ogólnopolską trasę koncertową, jednak została ona zawieszona z powodu pandemii COVID-19 w Polsce. 27 marca 2020 roku opublikowali muzyczny apel pt. Idiota w koronie, włączając się w akcję #zostańwdomu, ponadto wzięli udział w akcji #hot16challenge2 na zbiórkę dla personelu medycznego zaangażowanego w walkę z koronawirusem. 16 sierpnia 2020 zaprezentowali w sieci koncert OsieckY, zrealizowany bez publiczności i udostępniony za darmo dla oglądających w ramach programu „Kultura w sieci”. W kwietniu 2021 wydali album pt.OsieckY który promowali własną interpretacją przeboju Seweryna Krajewskiego :Uciekaj moje serce" 

;

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM