Artykuły
Kategorie

W środę 8 czerwca 2022 r. od godz. 17:30 na mieszkańców i gości Gminy Stawiguda czekało wiele atrakcji przygotowanych by uroczyście otworzyć nową, rozbudowaną placówkę Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie.

 

 

Niezmiernie się cieszymy, że możemy wreszcie podzielić się z Państwem tym miejscem, w którym odbywać się będzie wiele ciekawych działań. Nowe miejsce to nowe możliwości. Nowe mury to również nowe pomysły i nowe siły by wciąż działać na rzecz kultury. Zależy nam aby w Gminie Stawiguda każdy mieszkaniec i gość znalazł ciekawe wydarzenia lub zajęcia dla siebie.

Bardzo dziękujemy władzom Gminy Stawiguda, Wójtowi Gminy Stawiguda Michałowi Kontraktowiczowi oraz wszystkim pracownikom zaangażowanym w projekt rozbudowy Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie. Inwestycja w kulturę to inwestycja w przyszłość.

W nowym obiekcie znajduje się Galeria Leśna, której nazwę zaproponował lokalny artysta, który jeszcze jako dziecko uczęszczał na zajęcia plastyczne do GOKu. Tym bardziej nam miło, że to właśnie on jako pierwszy prezentuje w niej swoje prace już jako dojrzały artysta, malarz. Mowa o Łukaszu Zedlewskim. Jego niezwykłe obrazy można oglądać do 6 lipca br. Serdecznie zapraszamy.

Na środową uroczystość zaprosiliśmy Przedszkolaki z Bartąga oraz tancerzy z Kameralnej Pracowni Tańca z gminy Stawiguda pod kierownictwem Moniki Nitkiewicz. Nasi najmłodsi artyści zatańczyli i zaśpiewali na warmińską nutę. Była to niezwykła uczta dla oka i ucha. Bardzo dziękujemy!

Po występie nadszedł czas na ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród zwycięzcom w Gminnym Konkursie Plastycznym pod patronatem Wójta Gminy Stawiguda Michała Konktraktowicza „Piękne krajobrazy Gminy Stawiguda”. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów.

Wydarzeniami towarzyszącymi był Dzień Otwarty Biblioteki Publicznej Gminy Stawiguda oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawigudzie.

Na scenie nadszedł czas na występy zespołów i chórów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie.
Jako pierwszy wystąpił Chór Konsonans pod kierownictwem Natalii Bałdygi, który zaprezentował między innymi najnowszą piosenkę o Gminie Stawiguda. Wersy trafnie opisują miejscowości i charakter naszej pięknej małej ojczyzny.
Następnie wystąpił Zespół Baby Ruśkie i Promile prowadzony przez Cezarego Makiewicza, czyli instrumentalno-wokalna formacja z Rusi. Ich występy zawsze wnoszą odrobinę magii, za co serdecznie dziękujemy.
Kolejnym chórem działającym przy GOKu jest Chór Legenda pod kierownictwem Danuty Nowakowskiej.
Nie mogło również zabraknąć Kapeli Kosejder, który prowadzi Dyrektor GOKu Witold Lubowicki.

Miło było podczas jednego wydarzenia spotkać się ze wszystkimi w tym wyjątkowym dniu. Ilość samych występujących oraz przybyłych gości świadczy o tym jak wiele osób na co dzień zaangażowanych jest w życie kulturalne naszej gminy. To właśnie dla Was i dzięki Wam tyle się dzieje. Dziękujemy Wam za pracę, którą wkładacie w próby aby podczas koncertów zaprezentować swoją twórczość. Jesteście najlepsi!

Nowy GOK to również otwartość na nowości, dlatego właśnie w programie artystycznym przygotowanym na uroczyste otwarcie pojawiła się formacja rhythm and blues z Trójmiasta Cotton Wing. Nam się podobało, mamy nadzieję, że Państwu również.

Tym oto sposobem dzień dobiegł końca a my od razu zabieramy się do pracy nad kolejnym artystycznym wydarzeniem. Do zobaczenia!


Zespół Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie
Relacja- Ewelina Bladosz
Zdjęcia- Bogusława Masłowiecka-Miotk

SC4372-003
SC4378-004
SC4387-005
SC4397-006
SC4401-007
SC4407-008
SC4411-009
SC4415-010
SC4432-011
SC4440-012

Poniżej podajemy link z relacji Gazety Olsztyńskiej:

&

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM