DSC_2314_2zmiejszone.JPG

Cóż więcej do szczęścia potrzeba? Wiosna czyli budząca się do życia przyroda, słoneczna pogoda, miłe towarzystwo i przygoda! To wszystko było podczas rodzinnej wycieczki rowerowej zrealizowanej w ramach RekreAKCJI, której organizatorami są Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie oraz Gmina Stawiguda. W sobotę 30.04.2022 r. spotkaliśmy się licznie by pojechać nad piękną plażę w Zielonowie.

Trasę wycieczki przygotował Mirek Arczak, nasz rowerowy ekspert. Wszystko z myślą o rowerzystach niekoniecznie zawodowych ;) Byli z nami młodzi, młodsi, bardzo młodzi i ciut starsi rowerzyści czyli generalnie wszyscy, którzy mieli ochotę do nas dołączyć! I super :) O to właśnie chodziło, by wspólnie wyruszyć w trasę, przemierzyć ciekawą, leśną drogę i dotrzeć do jednego z wielu niezwykłych miejsc znajdujących się na mapie Gminy Stawiguda.

Na mecie (a w zasadzie na półmetku) na uczestników, których było około 80-ciu, czekał bufet doładowujący, czyli smaczki, które wszyscy lubimy. Dzieci wzięły udział w emocjonującym konkursie sprawnościowym, który wyłonił najszybszych biegaczy oraz najszybszego rowerzystę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo walka była długa i zaciekła :) Nie obyło się również bez sprawdzenia wiedzy zdobytej podczas wycieczki, którą systematycznie przekazywał nasz przewodnik PTTK Mariusz Moritz.

Mamy już taką tradycję, że lubimy rozpieszczać uczestników naszych wycieczek. Dlatego i tym razem przygotowaliśmy sporo fajnych gadżetów. Każdy rowerzysta otrzymał książeczkę, z numerem, która będzie towarzyszyła mu już do końca sezonu. Podczas naszego sobotniego spotkania losowaliśmy numerki przypisane do książeczek wyłaniając w ten sposób nowych właścicieli nie tylko rowerowych akcesoriów. Mamy nadzieję, że się przydadzą!

Dodatkowo na każdej kolejnej wycieczce (a będzie ich w sumie cztery) będzie istniała możliwość otrzymania pieczątki. Trzy pieczątki gwarantują nagrodę a cztery upoważniają do wzięcia udziału w dodatkowym losowaniu nagród specjalnych.

Tym miłym akcentem zakończyliśmy część wycieczki i pozostało wrócić do Stawigudy. Dziękujemy za uczestnictwo i do zobaczenia na kolejnych wycieczkach rowerowych i nie tylko ;)

Relacja: Ewelina Bladosz

DSC2241zmiejszone