Artykuły
Kategorie

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie , Gmina Stawiguda i Kreatywna Przestrzeń Artystyczna L&XV serdecznie zapraszają na warsztaty artystyczne ,,Drugie Życie Odzieży - realizowane w ramach cyklu Kobiecy Świat, które odbędą się w dniu 6 maja 2022 o godz. 17.30 w budynku GOK Stawiguda przy ul. Leśnej 2 w Stawigudzie.

WAŻNE: weź ze sobą kilka rzeczy, którym chciałabyś dać drugie życie, wspólnie wybierzemy 2 do kreatywnych działań warsztatowych 

Zapisy do 29.04.2022 (do wyczerpania miejsc, których liczna jest ograniczona)
Pn - Pt w godz. 9.00 - 15.00 tel. 509-856-964 
Decyduje kolejność zgłoszeń:
Wstęp: 20 zł

Płatne przelewem przed warsztatami (potwierdzenie proszę wysłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) :
BANK SPÓŁDZIELCZY W OLSZTYNKU
80 8823 0007 2001 0100 1999 0001
Tytułem "wpisowe - kobiecy świat"

Czekamy na Was!
Beata Salata & Lidia Milik

O warsztatach:
Przerabianie ubrań to trend, którym warto się zainteresować?

Minimalizm, tworzenie kapsułowej szafy czy kupowanie rzeczy z drugiej ręki to tylko niektóre trendy w duchu zrównoważonej mody, o których mówiło się w ostatnich latach. W pro-ekologiczny nurt idealnie wpisuje się przerabianie ubrań. Czasami niewielkie, krawieckie poprawki, zmiana koloru ubrania czy doszyte aplikacje mogą zamienić starą dobrze znaną odzież, która już nam się znudziła, w coś absolutnie wyjątkowego i niepowtarzalnego. Jednak korzyści z przerabiania ubrań jest znacznie więcej. To między innymi:
działanie z troską o środowisko – zamiast wyrzucać ubrania i powiększać gigantyczną ilość odpadów tekstylnych, dajemy starym rzeczom nowe życie i korzystamy z nich dłużej,
– oszczędności – nie wydajemy 100 zł na nową rzecz, a jedynie 10 na drobne, pasmanteryjne dodatki.
– personalizacja ubrań – tworzymy rzeczy, których nie będzie nosił nikt inny. W końcu są efektem naszej pracy i owocem kreatywności!
ćwiczenie zdolności manualnych – szycia, haftowania, zdobienia, projektowania – może w którejś z tych czynności odkryjesz nową pasję!

A jak przerabiać ubrania, by wyglądały estetycznie i designersko? Najważniejszy jest dobry pomysł.


Fajna spódnica lub torba shopper ze starych dżinsowych spodni, modny kardigan z biżuteryjnymi guzikami czy bluzka lub T-shirt z własnym napisem. Podpowiemy, którym elementom garderoby możesz dać drugie życie przy pomocy igły, nitki, farby, pasmanterii, nożyczek i... odrobiny sprytu! Inspiracje i instrukcje znajdziemy wspólnie na zajęciach.

O prowadzącej: Beata Salata - Kreatywna Przestrzeń Artystyczna L&XV.
Olsztyńska stylistka, mistrzyni wizażu i szkoleniowiec z zakresu autoprezentacji i kreowania wizerunku. Magister sztuki po łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Przez pięć lat była stylistką magazynu „Twój Styl”, jako wizażystka pracowała dla Diora, Estee Lauder, Laury Mercier. Wykładowca przedmiotu moda, stylizacja, trendy na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz wizażu w olsztyńskim MEDYKU. Zajmuje się także grafiką warsztatową, inspirowaną pejzażem regionu.

Do zobaczenia!

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM