Artykuły
Kategorie

W środę 06 kwietnia 2022 gościliśmy mieszkańców, lokalnych twórców rękodzieła, publiczność na wernisażu tegorocznej Wystawy Amatorskiej Twórczości Artystycznej WATA 2022.

Wystawa jest pierwszym dużym wydarzeniem, które odbywa się w nowo odrestaurowanej, zabytkowej kaplicy ewangelickiej w Stawigudzie. Przeznaczeniem budynku będzie organizowanie wydarzeń kulturalnych takich jak wystawy czy koncerty. WATA 2022 zainaugurowała ten rozdział istnienia kaplicy.
Wystawa WATA co roku jest okazją dla lokalnych twórców rękodzieła i sztuki amatorskiej, do zaprezentowania swoich wyrobów tworzonych w różnych formach i technikach, takich jak: malarstwo na różnych podłożach, rysunek, decoupage, szydełko, batik, makrama, wyroby z drewna, florystyka, biżuteria, techniki łączone i inne
Wernisaż rozpoczął się o 17.00, uroczystego otwarcia wystawy dokonał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie Witold Lubowiecki, wszystkim przybyłym autorom prac zostały wręczone pamiątkowe podziękowania. Szczególną niespodziankę dla organizatorów przygotował jeden z wystawiających - pan Henryk Drajer, twórca miniatur zabytkowych budowli - przekazał w darze na własność GOK makietę kaplicy, tej samej, w której odbywa się obecnie wystawa. Bardzo dziękujemy panu Henrykowi za ten cenny dar.
Wystawę można podziwiać jeszcze do środy 13 kwietnia, w godzinach 17.00 - 19.00. Po tym terminie zapraszamy twórców do odbierania eksponatów. Serdecznie dziękujemy wszystkim wystawiającym za udostępnienie swojej twórczości i zapraszamy do udziału za rok.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z wystawy:

https://www.gok.stawiguda.pl/galeria/event/WATA2022

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM