Artykuły
Kategorie

Z wielką przyjemnością zapraszamy na pierwszy plener fotograficzny otwierający kolejną już XIV edycję Fotokonkursu Warmińskie Klimaty. Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych TOMASZKOWO, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie wraz z Gminą Stawiguda oraz od lat zaprzyjaźniony Przemysław Burzyński.

Warminskie_klimaty_2022_I_plener_zimowy_Lansk_baner_2.jpg

 

MIEJSCE

Plener odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym ŁAŃSK. Jest to wyjątkowa okazja by odwiedzić miejsce z ciekawą historią położone na terenie przepięknych Lasów Łańskich tuż przy jeziorze Łańskim.

Dojazd

Rozpoczęcie: godz. 10:00

- Żeby wjechać na teren ośrodka trzeba przy szlabanie podać informację „na plener fotograficzny”

- Samochody zostawiamy na parkingu z boku budynku tzw. „Puszczy” (główny budynek kryty strzechą)

 

PROWADZĄCA

Nasze spotkanie poprowadzi Kamila Wiśniewska-Hałka od kilku lat związana z naszym Fotokonkursem. Uczestniczka i wielokrotna zdobywczyni nagród i wyróżnień. Nasze zaproszenie do poprowadzenia pleneru przyjęła z uśmiechem i podczas spotkania podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą na temat fotografii.
Pochodzi z Olsztyna. Tu się urodziła i tu nadal mieszka i pracuje. Z zawodu – prawnik, z zamiłowania – fotograf. Fotografuje od pięciu lat, realizując się w fotografii pejzażowej, przyrody i makro. Inspiracje czerpie z piękna warmińskich pól, lasów i jezior, ale fotografuje również w Bieszczadach.

Jest członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody (Okręg Warmińsko-Mazurski). W 2021 r. uzyskała tytuł Artysty Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (AFIAP).

Jej prace były nagradzane i wyróżniane w wielu konkursach w kraju i zagranicą. Zdobyła między innymi wyróżnienie w międzynarodowym konkursie fotografii przyrodniczej „Magical Nature” Nature Photography of the Year w Słowenii, srebrny medal w konkursie The International Exhibition of Art Photography Motion 2020 (Macedonia), IAAP Ribbon w konkursie 7th International Photography Contest of AFAD (Turcja). W Polsce jej zdjęcia były doceniane i nagradzane w takich konkursach jak „Pejzaż Polski”, „Polska jest piękna”, „Taki Pejzaż”, „Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne” czy „2nd Wojnicz Photo Print”.

Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, w tym między innymi w Turcji, Serbii, Macedonii, Słowenii, Czarnogórze, Islandii.

 

INFORMACJE DODATKOWE

Dzięki gościnności gospodarzy Ośrodka Wypoczynkowego w Łańsku zostanie przygotowane ognisko, przy którym uczestnicy będą mogli się ogrzać jak również zjeść coś ciepłego. Wyżywienie we własnym zakresie.

 

MINI KONKURS

Uczestnicy pleneru będą mogli dodatkowo wziąć udział w konkursie, w którym jury w składzie Kamila Wiśniewska-Hałka oraz Jakub Bertrand wybiorą najlepsze zdjęcie/zdjęcia wykonane podczas spotkania. Nagrodą będzie „Indywidualny plener z panią Kamilą- wschód słońca”. Szczegółowe informacje na plenerze.

 

ZAPISY

drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefonicznie: 509 757 294 (w godz. 8:00- 15:00)

do 10.03.2022

Uczestnictwo bezpłatne!

Serdecznie zapraszamy

 

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM