W czwartek 27 stycznia 2022 r. dzieci z Gminy Stawiguda pojechały do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie w ramach akcji FERIE w GOK.

Filharmonia_ferie_2022_19-19.JPG

„To był najpiękniejszy dzień w moim życiu!” podsumowała jedna z młodziutkich uczestniczek naszego wyjazdu. I faktycznie, było to wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi ludźmi w wyjątkowym miejscu.

t.gif

Naszą grupę przywitał i oprowadził zastępca dyrektora Maciej Sternicki wraz z kierowniczką biura koncertowego panią Beatą Mieczykowską. Posłuchaliśmy o historii Filharmonii i mieliśmy niepowtarzalną okazję zajrzeć do sal, do których mają wstęp jedynie muzycy i pracownicy. Poznaliśmy również instrumenty te mniej i bardziej popularne. Bała nawet okazja by ich posłuchać oraz na niektórych zagrać.

Kolejnym, niezwykle ciekawym punktem programu był koncert w sali kameralnej pt. „Let It Snow” w wykonaniu Warmia Brass Quintet w składzie:

Szymon Kamrowski, Miłosz Kaczmar – trąbka
Paweł Szulc – waltornia
Aleksander Miśnikiewicz – puzon
Grzegorz Dybała – tuba

Wojtek Natkaniec – instrumenty perkusyjne

Wysłuchaliśmy m.in. fragmentów „Dziadka do Orzechów” Czajkowskiego oraz piosenek świątecznych. Kameralny koncert był świetną okazją by bliżej poznać nie tylko muzykę czy instrumenty ale i samych muzyków. Panowie w fantastyczny, humorystyczny sposób wprowadzili nas w klimat jeszcze świąteczny. Bardzo dziękujemy!

Młodzi uczestnicy wyjazdu mieli również okazję jako pierwsi obejrzeć piękne zdjęcia olsztyńskiego fotografa Adama Radka pt. „Za kulisami” ukazujące muzyków Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej poza sceną.

Ostatnią niezwykłą atrakcją była możliwość zobaczenia próby generalnej do wieczornego Koncertu Marszałkowskiego GALA NOWOROCZNA. W programie m.in.: Bizet, Verdi, Puccini, Kálmán, Mozart, Lehár

Piotr Sułkowski – dyrygent
Julia Malik – sopran
Alexander Marev – tenor
Daniel Mirosław – bas/baryton
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Bardzo dziękujemy za tak serdeczne ugoszczenie naszej grupy z Gminy Stawiguda. Mamy nadzieję na kolejne spotkania!

Relacja: Ewelina Bladosz

Filharmonia-ferie-2022-2-02