Miło nam poinformować Państwa, że po 2 letniej przerwie wraca na deski Świetlicy "Nad Łyną w Rusi "Teatr przy stoliku".

Jest to inicjatywa kulturalna aktorów i ludzi teatru z Olsztyna. Przygotowują kameralne przedstawienia z myślą zaprezentowaniu ich w róznych miejscach naszego województwa- od największych sal po przedstawienia dla kilku osób. Wszystko to z myślą aby dotrzeć ze sztuką do jak największej liczby odbiorców. W świetlicy w Rusi występowali już kilkakrotnie, pandemia przerwała współpracę na 2 lata.

"Teatr przy stoliku" to jak sama nazwa sugeruje przedstawienie, które odbywa sie przy wykorzystaniu jako rekwizyty tylko stołu i krzeseł. Nie ma dekoracji, strojów, światła- są tylko aktorzy i ich kreacje.Tym razem obejrzymy sztukę graną przez dwóch aktorów "Mąż mojej zony" autorstwa chorwackiego pisarza Miro Garvana. Wiemy, że wiele osób czekało na powrót teatru do Rusi i to się wreszcie ziści. Zapraszamy mieszkańców całej gminy na to niecodzienne wydarzenie- wstęp wolny.

TEATR PRZY STOLIKU 2021z