Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Gmina Stawiguda oraz Fundacja „W krajobrazie” serdecznie zapraszają do udziału w warsztatach ogrodniczych, podczas których poznacie tajniki zakładania i pielęgnacji przydomowych ogrodów permakulturowych.

UWAGA - DOJAZD W ZAKRESIE WŁASNYM

Warsztaty odbędą się w dniach 4 września 2021 r. oraz 11 września 2021 r. w godz. 10:00 – 14:00 w Sząbruku przy ul. Leśnej 31, na Leśnej Polanie Edukacyjnej „Stacja Permakultura” przy siedzibie Fundacji „W krajobrazie”.

WARSZTATY realizowane są w ramach projektu ,,Kulturalne EKO inspiracje w gminie Stawiguda” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”
WARSZTATY POPROWADZI: dr inż. arch. kraj. MARIUSZ ANTOLAK.

O PROWADZĄCYM: Architekt krajobrazu, ogrodnik, podróżnik. Projektant ogrodów, pasjonat życia w zgodzie z naturą. Prezes Zarządu Fundacji „W krajobrazie”, adiunkt w Katedrze Architektury Krajobrazu (UWM Olsztyn).

UWAGA - pierwszeństwo zapisów dla mieszkańców gminy Stawiguda!

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA ,
wstęp wolny.

Zapisy wyłącznie telefoniczne
od pon. do pt. w godz. 9.00-15.00
/89/5126-922

ZAPISY prowadzone będą do wyczerpania miejsc.
Zapraszamy!
Zespół Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie
Koordynator Lidia Milik

Warsztaty pn. Zakładanie przydomowych ogrodów permakulturowych.
O czym będziemy rozmawiali?
• O budowaniu gleby i ściółkowaniu,
• O rodzimych i inwazyjnych gatunkach roślin w ogrodzie,
• O skrzyniach do uprawy warzyw,
• O foodscapingu,
• O ekologicznych nawozach i środkach ochrony roślin,
• O projektowaniu i zakładaniu rabat ozdobnych,
• O roli szkodników i chwastów w ogrodach,
• O ergonomii w ogrodzie permakulturowym.
Co zrobimy?
• Zwiedzimy Leśną Polanę Edukacyjną „Stacja Permakultura” w Sząbruku,
• Obejrzymy wystawę plenerową stworzoną w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii społecznej #OurFood.OurFuture.
• Spróbujemy zakomponować i przebudować przykładową rabatę bylinową,
• Zmierzymy się w praktyce z tematem budowania gleby i realizacji skrzyń do uprawy warzyw z nastawek paletowych.
• przygotujemy sadzonki mięty, malin, poziomek lub truskawek do posadzenia w swoich ogrodach

ZAPRASZAMY!