Fotorelacja z Letniego Festynu wraz z Finałem V Mistrzostw Gminy Stawiguda w Siatkówce Plażowej 2021.

Finał V Mistrzostw Gminy Stawiguda w Siatkówce Plażowej
Finał rozegrały drużyny z sołectwa Tomaszkowa, Stawigudy, Wymoju i Gryźlin. Sędziowali Jarosław Brzeski i Marek Kaleński.
Pogoda dopisała - nie padało ale nie tak łatwo było walczyć o Puchar Wójta Gminy Stawiguda w 29 stopniowym upale. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców :
I miejsce zajęła drużyna z Tomaszkowa - Marcin Trojan, Kamil Karpiesiuk
II miejsce drużyna ze Stawigudy - Piotr Barcikowski, Krystian Nasierowski
III miejsce drużyna z sołectwa Gryźliny-Zielonowo - Tomasz Najmowicz, Maciej Chmurkowski
IV miejsce drużyna z Wymoju - Edyta Kowalewska, Bartek Bojczewski, Cyprian Durka.
Puchary, nagrody i dyplomy zmęczonym siatkarzom wręczyli prezes Stowarzyszenia Jerzy Dobrzański i skarbnik Włodzimierz Bakun. Władze Gminy reprezentował w zastępstwie wójta sołtys Tomaszkowa Mariusz Balcerzak, który nie ukrywał radości ze zwycięstwa swojej drużyny. Sędziowie przyznali również nagrodę dla najlepszego zawodnika , którym został Marcin Trojan z Tomaszkowa.
Tradycyjnie turniej jest organizowany przez Stowarzyszenie Tomaszkowo przy wsparciu Gminy Stawiguda.
Zmęczeni wrażeniami i upałem zawodnicy i kibice pozostali na plaży Wulpinek, gdzie równocześnie odbywał się Festyn Letni zorganizowany przez Sołtysa i Radę Sołecką. Można się było posilić smacznymi potrawami z grilla ufundowanymi przez organizatorów rozgrywek, wykąpać w jeziorze , wziąć udział w warsztatach artystycznych.
Dopisali również sponsorzy, którzy zapewnili napoje, ciasta i lody.
( Gmina Stawiguda, sklep Lewiatan z Tomaszkowa, pani sołtys ze Stawigudy).
Wielu kibiców deklarowało udział w następnych rozgrywkach - no cóż pozostaje tylko planować następne tak sympatyczne spotkania.
zdjęcia - Ula Dobrzańska Stowarzyszenie Tomaszkowo
fot: Agnieszka Wieczorek