Artykuły
Kategorie

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gmina Stawiguda serdecznie zapraszają do udziału w warsztatach edukacyjno-artystycznych pt. ,,Drugie życie mebli".

O WARSZTATACH: Cykl warsztatów z upcyklingu czyli nadawania drugiego życia, starym przedmiotom. Dzięki warsztatom pragniemy zainspirować naszych mieszkańców do działań kreatywnych z wykorzystaniem starych przedmiotów. Podczas warsztatów z renowacji mebli uczestnicy poznają techniki odnawiania i dekorowania drewna. Niezwykle cenne warsztaty, których efekty będą imponujące i zachwycające, a satysfakcja z tworzenia i pozyskania nowych umiejętności przełożą się na dalszy rozwój i motywację do działania w nurcie upcyklingu. Na warsztatach renowacji mebli uczestnicy dowiedzą się, czym charakteryzują się farby kredowe. Ponadto poznają 8 technik stylizacji i postarzania mebli: technika impasto; technika postarzania "dwóch kolorów"; wykonywanie wzoru przy pomocy szablonów (technika tapowania); technika frottage oraz stylizacja kolorowymi woskami ; technika malowania strukturalnego i patynowanie; technika przenikania kolorów; technika chippy look.
 
UWAGA: Na tych warsztatach uczestnicy pracować będą na meblach przyniesionych z domu typu krzesło, mały stolik kawowy, mała szafka.
 
O prowadzącej: ANNA RACZKO - artystka ze Stawigudy, która od zawsze lubiła stare przedmioty, widziała w nich historię, ludzi i ducha czasu. Od zawsze też uwielbiała barokowy styl. Choć jej życie tak się ułożyło, że nie miała szansy studiować architektury czy renowacji szeroko rozumianej, to pasja i chęć poznawania doprowadziła ją do pięknego hobby tj. postarzania przedmiotów nowych, patynowania i przede wszystkim złoceń. Tworzenie to dla niej pasja, radość i relaks. Właśnie tą pasją i radością tworzenia nasza prowadząca chce podzielić się z innymi kobietami.
 
Warsztaty odbędą się:
W STAWIGUDZIE 17 lipca br. w godzinach 10.00 - 19.00
Spotykamy się w Stawigudzie przy ul. Leśnej 1(okrągła sala przy hali sportowej ZS-P w Stawigudzie)
W RUSI 31 lipca br. w godzinach 10.00 - 19.00
 
WARSZTATY realizowane są w ramach projektu ,,Kulturalne EKO inspiracje w gminie Stawiguda” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”
 
UWAGA, ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA ,
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY telefoniczne pn.- pt. w godz. 8.00-16.00
/89/ 5126-922
 
Zapraszamy!
Zespół Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie
Koordynator Lidia Milik
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM