Artykuły
Kategorie

Mamy dobrą wiadomość- XXVII Festyn Gminny "Stawigudiada 2021" w tym roku się odbędzie ...    

        Po ubiegłorocznej przerwie w organizacji imprez związanej z koronawirusem mamy nadzieję, że zostały tylko wspomnienia. Sytuacja wraca do normy, a co za tym idzie zmniejszają sie obostrzenia. Obowiązujące obecnie przepisy pozwalają na organizację imprez plenerowych oczywiście przy zachowaniu  wytycznych sanitarnych. Mając to na uwadze zdecydowaliśmy , że XXVII Festyn Gminny "Stawigudiada 2021" odbędzie się 10 lipca 2021 r. oczywiście na stadionie sportowym. Impreza zapowiada się bardzo interesująco, nasza gwiazda zażyczyła sobie bardzo dużej sceny wyposażonej w potężne nagłośnienie i mnóstwo świateł- takiej sceny jeszcze na naszych festynach nie było- trzeba pamiętać, że dobra technika sceniczna to połowa sukcesu.

       Drugą połową jest oczywiście zaproszona gwiazda- a jest nią Stachursky. Artysta, który swoje najlepsze lata miał kilkanaście lat temu, tworzy i koncertuje cały czas. Jest częstym gościem programów telewizyjnych i koncertów  a jego przeboje takie jak "Zostańmy razem", "Typ niepokorny", Gdy zapłaczesz", " Z każdym Twym oddechem" , "Cholerny czas" nuci do dziś cała Polska.

 

 

Stachursky zdjęcie do plakatu mniejsze

     

 

       Ponadto usłyszymy przeboje legendarnego zespołu  "Queen" w wykonaniu szczecińskiej grupy "Magic of Queen". Zespół nie tylko muzycznie ale także wizualnie stara się oddawać magiczna scenerię koncertów i samego lidera Freddiego Mercury, który potrafił porwać każdą publiczność. Próbka ich możliwości poniżej:

 

 

      Rok 2021 to jubileusz 20 lecia działalności naszego miejscowego zespołu "Kosejder" Powstał w roku 2001 przy GOK w Stawigudzie i jest najstarszym zespołem w gminie. Koncertował na imprezach lokalnych, w całej Polsce ale także w Niemczech i na Litwie. Swą działalność rozpoczynał jako kapela ludowa, z biegiem lat zainteresowania i tematyka utworów zmieniała się. Obecnie ma w swoim repertuarze około 300 utworów muzyki popularnej, biesiadnej, autorskiej jak i własne kompozycje. Na "Stawigudiadzie odbędzie się ich koncert jubileuszowy , podczas którego usłyszymy najciekawsze utwory z ich całej działalności. Poniżej fragment koncertu z okazji 15 lecia zespołu ze "Stawigudiady 2016".

     Niestety nie możemy odstąpić od przepisów, które obowiązują odnośnie imprez plenerowych, czyli udziału do 250 osób nie wliczając w to  osoby zaszczepione, zakładanie maseczek, zachowywanie odległości 2 metrów, nie wolno też spożywać na miejscu imprezy posiłków i napoi.

 

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM