Artykuły
Kategorie

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gmina Stawiguda serdecznie zapraszają do udziału w warsztatach kulinarnych pt. ,,Jak gotować na zdrowie"?

Życie i zdrowie to najważniejsze wartości i bogactwo człowieka. Zagrożenia życia i zdrowia związane są z niewłaściwym stylem życia, na które składają się: pośpiech, stres, przepracowanie, brak ruchu, niewłaściwe wykorzystanie czasu wolnego i nieracjonalne odżywianie. Szczególnie niewłaściwe odżywianie jest przyczyną wielu chorób i dolegliwości. Następstwem tradycyjnego stylu odżywiania oraz zastępowania żywności naturalnej oczyszczonymi i przetworzonymi produktami są liczne schorzenia, które powodują zwiększoną śmiertelność. Są to głownie: otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, próchnica zębów, kamica żółciowa, uchyłkowatość jelit, choroby nowotworowe, niedokrwistość wywołana niedoborem składników mineralnych, osteoporoza. Warto więc podjąć niewielki wysiłek, zmienić nieznacznie nawyki żywieniowe, aby poprawić kondycję organizmu. Nikt lepiej nie zadba lepiej o nasze zdrowie, niż my sami.
 
Warsztaty odbędą się:
1/ 7 lipca 2021 r. w godz. 17.00 - 20.00 w Stawigudzie (pracownia artystyczno - techniczna ZS-P w Stawigudzie, ul. Leśna 1
2/ 8 lipca 2021 r. o godz. 17.00 - 20.00  w świetlicy wiejskiej w Rusi.
 
WARSZTATY realizowane są w ramach projektu ,,Kulturalne EKO inspiracje w gminie Stawiguda” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”
 
Warsztaty poprowadzi: EWA PODHAJNA
Od 2010 roku zajmuje się gastronomią, kulinariami prowadząc różnorodne kursy w tym zakresie, ucząc w szkołach policealnych. Doktor nauk rolniczych w zakresie technologii żywności i żywienia człowieka. Magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka. Pedagog, pasjonatka kuchni, kobieta z pozytywną energią i niezwykłym zaangażowaniem we wszystko czego się podejmuje. Oprócz studiów kierunkowych ukończyła wiele kursów i szkoleń w zakresie gastronomii. Swoją pasję kulinarną zawsze stara się łączyć ze zdrowotnym oddziaływaniem żywności na ciało i duszę zgodnie z powiedzeniem "jesteś tym, co jesz".
 
UWAGA! OBOWIĄZUJĄ ZAPISY
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA ,
wstęp wolny.

Zapisy wyłącznie telefoniczne od pn. do pt. w godz. 8.00-16.00 do wyczerpania miejsc. /89/5126-922
Zapraszamy!

Zespół Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie
Koordynator Lidia Milik
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM