Dnia 31 marca br. Stawiguda gościła na falach Polskiego Radia Jedynka w programie emitowanym w godzinach porannych od poniedziałku do piątku "Cztery pory roku". Szczegóły w dalszej części relacji.

Ten popularny program ukazuje się na falach radiowej jedynki prawie od 40 lat i jest do dziś najchętniej słuchaną audycją radiową. Jednym z nierozłącznych punktów programu jest prognoza pogody emitowana około godziny 11.30. Oprócz prognozy dla całego kraju zamieszczane są relacje z różnych miejsc naszego kraju.  31 marca br. lokalna prognoza pogody była emitowana z Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie.

Oprócz niej tradycją programu jest przekazywanie ciekawostek o wytypowanej miejscowości, bądź regionu. Ponieważ mamy okres "wielkiego tygodnia", informacja dotyczyła warmińskiej tradycji ludowej związanej z obchodami Wielkanocy a mianowicie "Wykupek wielkanocny". Cóż to takiego było możecie dowiedzieć się z zarejestrowanego poniżej nagrania z tej aucycji. Zapraszamy do jego wysłuchania :