???‍♀️?‍♀️19 marca br. odbyło się piąte spotkanie z cyklu ,,Pozbądź się strachu – warsztaty z przemawiania publicznego”,
zorganizowanego we współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie z Klubem TOASTMASTERS OLSZTYN.???‍♀️?‍♀️
 
Na tym spotkaniu uczestnicy wzięli udział w warsztatach pt. ,,Emisja głosu” poprowadzonych przez Toastmastera Marcina. Omówione zostały techniki pracy nad głosem, a konkretniej nad jego siłą, skalą oraz naszą dykcją. Rozmawialiśmy o tym jak wygłaszać mowy, by były one usłyszane.
Ważne rady:
Przed mową wykonaj następujący czynności:
?rozgrzej aparat mowy ( porób małpie miny,poruszaj szczęką)
? wypij wodę
? rozruszaj całe ciało
?wykonaj ćwiczenia na siłę głosu ( poziewaj, powołaj, uruchom przeponę)
 
???Ciekawym elementem warsztatu były ćwiczenia z korkiem oraz demonstracja jednego przekazu z wykorzystaniem różnych emocji. Uwierzcie, emocje w przemawianiu publicznym są bardzo istotne. Kontynuacją ćwiczeń były tzw. ,,gorące pytania, które tym razem fantastycznie poprowadził Toastmaster Bartek. Przygotowana zabawa opierała się na opowiadaniu historii z wylosowanych kostek story cubes z wykorzystaniem wskazówek z warsztatów. ???
 
Pomiędzy częściami warsztatowymi zaprezentowane zostały mowy uczestników warsztatów oraz klubowiczów Toastmasters i ich ewaluacje.
???Serdecznie dziękujemy klubowiczom Toastmasters za wspaniałą atmosferę i kolejną dawkę pozytywnej energii ?
 
Ostatnie spotkanie z projektu odbędzie się w środę 31 marca br.
 
Ogromne podziękowania dla Agnieszki Tkacz za zaproszenie mieszkańców gminy Stawiguda do fantastycznej przygody z wystąpieniami publicznymi.
 
Do zobaczenia!
Zespół GOK & Klubowicze TOASTMASTERS