Zapraszamy do udziału w Fotokonkursie Warmińskie Klimaty 2021 - edycja XIII

R E G U L A M I N XIII edycji Fotokonkursu „Warmińskie Klimaty 2021”
Z ogromną radością zapraszamy do uczestnictwa i nadsyłania zdjęć na XIII edycję Fotokonkursu "Warmińskie Klimaty 2021"
ORGANIZATORZY:
• Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych TOMASZKOWO (ul. Żurawia 3)
kontakt: Ula Dobrzańska, tel. 501 243 057; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (ul. Leśna 2)
CELE KONKURSU:
• ukazanie walorów Warmii i Gminy Stawiguda
• rozwijanie kreatywności i uzdolnień uczestników
• integracja osób zainteresowanych fotografią
• promowanie osiągnięć fotograficznych
• pozyskanie atrakcyjnych fotografii dla potrzeb promocji regionu i w celach charytatywnych
ZASADY UCZESTNICTWA:
• konkurs ma charakter otwarty, dedykowany amatorom
KATEGORIE:
1. Człowiek (portret, reportaż, ludzie)
2. Architektura (związana z regionem)
3. Natura (pejzaż, fauna, flora - związana z regionem)
4. Zdjęcia z drona
5. „Impresje z podróży” (uczestnicy konkursu mogą nadsyłać zdjęcia z całego świata. Kategoria ta będzie osobno oceniana i nagradzana)
NOWOŚĆ
6. „Fotografia Młodzieżowa” - osobno oceniane będą zdjęcia uczestników do lat 18 (prace można składać we wszystkich ww. kategoriach)
WARUNKI KONKURSU:
• wymagane jest złożenie fotografii w formie papierowej (format od 30x40 cm do 40x60 cm). Możliwe jest złożenie prac w formie zestawu (np. tryptyk), nie przekraczający łącznie formatu 70x100 cm. Do prac w formie papierowej należy dołączyć zapis cyfrowy zdjęć (CD/DVD/PENDRIVE w formacie *.jpg w rozdzielczości 300 dpi, dłuższy bok zdjęcia powinien mieć 3000 pixeli).
Fotografie złożone w jednej tylko w formie papierowej lub tylko w formie cyfrowej nie biorą udziału w konkursie.
• wymagane jest nadesłanie wraz ze zdjęciami wypełnionego przez autora oświadczenia o wyrażeniu zgody na wykorzystywanie nadesłanych zdjęć w wybranych przez organizatorów celach promocyjnych oraz w celach charytatywnych. Wzór oświadczenia jest załącznikiem do regulaminu.
• można zgłosić nie więcej niż łącznie 8 fotografii w kategoriach 1-6 i nie więcej niż 2 fotografie w kategorii „Impresje z podróży”
OPIS ZDJĘĆ:
• na odwrocie każdej fotografii złożonej w formie papierowej należy czytelnie umieścić:
- godło składające się z czterech liter i dwóch cyfr
- kategorię
- tytuł pracy lub zestawu wielozdjęciowego (w zestawie należy kolejno ponumerować zdjęcia)
- dopisek „Warmińskie Klimaty 2021”
• w kopercie dołączonej do prac i również opisanej godłem należy umieścić informacje:
- imię i nazwisko autora
- adres i telefon kontaktowy do autora
- wydrukowane i podpisane oświadczenie
- nośnik cyfrowy z zapisem cyfrowym zdjęć. Nazwy plików muszą zawierać nazwisko, imię, kategoria, tytuł.
Prac konkursowych nie należy oprawiać, podklejać ani umieszczać znaków wodnych.
DOSTARCZENIE ZDJĘĆ:
• zdjęcia na konkurs powinny zostać złożone w sztywnym opakowaniu z dopiskiem „Warmińskie Klimaty 2021”
• zdjęcia można zostawić pracownikowi świetlicy w Tomaszkowie, ul. Żurawia 3 lub w Karczmie w Stodole, ul. Wulpińska 27, 11-034 Tomaszkowo albo przekazać organizatorom (Stowarzyszenie Tomaszkowo, GOK Stawiguda).
• zdjęcia wysyłane pocztą należy kierować wyłącznie na adres Stowarzyszenia Tomaszkowo, ul. Żurawia 3, 11-034 Tomaszkowo, z dopiskiem „Warmińskie Klimaty”.
• organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenie fotografii w czasie przesyłki.
• nadesłane prace przechodzą na własność organizatora i nie będą odsyłane.
NAGRODY:
• Przewidujemy nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii oraz wyróżnienia.
TERMINARZ KONKURSU:
Zdjęcia należy złożyć do dnia 16.10.2021 r. (sobota).
Ogłoszenie wyników i wystawa wyróżnionych zdjęć odbędzie się 27 listopada 2021 r.(sobota) godz. 16:00 w odrestaurowanej zabytkowej Kaplicy Ewangelickiej przy ulicy Pięknej w Stawigudzie.
INFORMACJE DODATKOWE:
• udział w konkursie i nadesłanie zdjęć oznacza akceptację niniejszego regulaminu i zgodę na wykorzystanie i reprodukowanie zdjęć przez organizatora z nazwiskiem autora fotografii
• ewentualne wykorzystanie i publikacja zdjęć w prasie, telewizji, katalogach i plakatach wystaw oraz w innych wydawnictwach przez organizatorów może nastąpić wyłącznie w wybranych przez organizatorów celach promocyjnych oraz w celach charytatywnych.
• oceny nadesłanych prac dokona jury powołane przez organizatorów. Decyzje jury są ostateczne.
Warminskie-klimaty-2021REGULAMIN-rgb-INTERNET-ostateczne-RGB-INTERNET

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Fotokonkurs_Warminskie Klimaty 2020_Oswiadczenie.pdf)Fotokonkurs_Warminskie Klimaty 2020_Oswiadczenie.pdf 113 kB