Artykuły
Kategorie

Zapraszamy na relację z II spotkania ,,Warsztaty z przemawiania publicznego" 

 ?????03 lutego br. odbyło się drugie spotkanie z cyklu ,,Pozbądź się strachu – warsztaty z przemawiania publicznego”, zorganizowanego we współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie z Klubem TOASTMASTERS OLSZTYN.???

Na tym spotkaniu, każdy uczestnik ????‍??‍? wygłosił swoją krótką mowę na przełamanie lodów tzw ,,ice breaker”, a następnie wszyscy otrzymali informację zwrotną co było dobrze, a nad czym należy pracować. Przygotowane ewaluacje były bardzo pozytywne i miały na celu dodanie pewności siebie uczestnikom oraz zachęcenie ich do dalszego rozwoju.
 
???Uczestnicy usłyszeli wiele miłych słów pod swoimi adresami, co jeszcze bardziej zachęciło ich by ,,błyszczeć” na ,,scenie”, a konkretnie by pracować nad poprawieniem drobnych błędów, dzięki którym komunikacja z otaczającym światem stanie się prostsza, mniej stresująca, a efektem będą sukcesy w życiu osobistym i zawodowym. ???
Nieocenione będą dla nas wskazówki z ćwiczenia/ pytania ,,Jak zacząć mowę...?
Oto kilka z nich...
?Przygotowanie jest fundamentem dobrej mowy, ale jeśli jesteś nie do końca przygotowany nigdy się do tego nie przyznawaj!
?By zyskać pewność siebie wyprostuj się, weź głęboki oddech i z energią rozpocznij mowę.
?Zadbaj o swój wizerunek i prawidłową mowę ciała gdyż ono zaczyna mówić, zanim Ty się odezwiesz.
?Jeżeli przydarzy ci się jakaś wpadka, nie rozpamiętuj jej, niech odejdzie w niepamięć, a następnym razem przygotuj się jeszcze lepiej.
?Na rozpoczęcie mowy możesz wykorzystać złotą myśl, cytat lub pytanie.
?Elementy opowiadania dodatkowo zaangażują twoją publiczność i sprawią, że twoje wystąpienie zostanie zapamiętane.
?W treść mowy warto również wpleść treści humorystyczne, a podczas prezentacji pamiętać należy o utrzymywaniu kontaktu wzrokowego z publicznością.
?I najważniejsze, zawsze BĄDŹ SOBĄ, miej pozytywne nastawienie i po prostu ZACZNIJ ? ???
 
Serdecznie dziękujemy klubowiczom ToastMasters
Olsztyn Toastmasters za ciepłe i serdeczne przyjęcie, pozytywną atmosferę i mega dawkę dobrej energii, tak bardzo potrzebnej w tym trudnym czasie izolacji społecznej.
 
Kolejne spotkanie już 17 lutego br., a uczestnicy w ramach pracy domowej dokonują ewaluacji własnej zaprezentowanej podczas warsztatów mowy.
 
Ogromne podziękowania dla Agnieszki Tkacz za zaproszenie mieszkańców gminy Stawiguda do fantastycznej przygody z wystąpieniami publicznymi.
 
Do zobaczenia!
Zespół GOK & Klubowicze TOASTMASTERS
????‍??‍?
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM