Artykuły
Kategorie

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach z przemawiania publicznego 

na-stron

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zaprasza mieszkańców gminy Stawiguda do wzięcia udziału w wyjątkowej przygodzie związanej z przełamywaniem lęku przed wystąpieniami publicznymi. Przemawianie publiczne, to nie tylko występy na scenie przed dużą publicznością - to także umiejętność zabierania głosu na zebraniach firmowych, umiejętność prezentacji swoich pomysłów
i pracy przed gronem kolegów. To także umiejętność właściwego prezentowania się na spotkaniach, czy przeprowadzania trudnych rozmów. Tego właśnie nauczysz się na warsztatach z przemawiania publicznego, oraz:

1. Jak się przedstawiać i jak rozpoczynać przemówienia
2. Jak występować bez przygotowania (improwizacja)
3. Jak pracować nad swoim ciałem, by przemowy były efektywniejsze
4. Jak pracować głosem, by wzmocnić swój przekaz
5. Jakie są rodzaje przemówień publicznych, jak je stosować

Warsztaty odbędą się we współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie z klubem Toastmasters Olsztyn.
Spotykać się będziemy co dwa tygodnie, począwszy od 20 stycznia online na platformie ZOOM.
Toastmasters International jest edukacyjną organizacją non-profit. Obecnie skupia około 345 000 członków zrzeszonych w 15 900 klubach w 142 krajach. Organizacja założona została w 1924 roku w Santa Ana w Kalifornii przez Ralpha C. Smedleya, który dostrzegł potrzebę stworzenia przyjaznego miejsca służącego ćwiczeniu umiejętności publicznego przemawiania. Twórca pierwszego klubu chciał podkreślić niezobowiązującą i niemal towarzyską atmosferę spotkań, więc nadał organizacji niekonwencjonalną nazwę: Toastmasters. „Toastmaster" to osoba, która podczas bankietów wznosi toasty oraz przedstawia mówców. Obecnie Toastmasters International jest największą organizacją na świecie, której członkowie w komfortowych warunkach doskonalą swoje umiejętności komunikacyjne oraz przywódcze, a także stają się kompetentnymi mówcami. Kluby Toastmasters powstają na całym świecie – najwięcej jest ich w Ameryce Północnej. Rosnącą popularnością cieszą się w Azji oraz w Europie.
 
Prowadzącą i kordynatorką warsztatów będzie Agnieszka Tkacz - przez kilka lat była związana z naszym Urządem Gminy, dziś już nie pracuje w urzędzie (choć bardzo miło to wspomina), a swoją pracę związała ze swoimi pasjami. Jedną jest nauka języka angielskiego, a drugą pomoc w budowaniu pewności siebie poprzez przemawianie publiczne. Od dwóch lat jest członkinią klubu Toastmasters Olsztyn. Pełniła role Wiceprezesa ds. Edukacji oraz Sekretarza klubu, organizatorka konkursów mów, sędzia główny, obecnie jest Dyrektorem Rejonu E3. Była mentorem mówców na konferencjach TEDx Likusy i TEDx Warsaw Women.
 
UDZIAŁ w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy
ZAPISY u Lidii Milik pod numerem tel. 509-856-964 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00
Spotkania na platformie ZOOM odbywać się będą w co drugą środę w godz. 18.30 - 20.30 począwszy od 20 stycznia br. 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
ZAPRASZAMY!
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM