Artykuły
Kategorie

Dzisiejsza inspiracja przeznaczona jest dla wielbicieli śledzi Przepisów na tę rybkę jest wiele, a ja podzielę się moim, wielokrotnie sprawdzonym i pysznie zjedzonym. Ten śledź ma jedną wadę...szybko znika i czasami jak zrobię go za wcześnie potrafi nie doczekać świąt i cała śledziowa procedura jest do powtórzenia.


Koszyk z produktami: filet solony, cebula, papryka, czosnek, cytryna, olej, ocet, ziele angielskie, pieprz, papryka mielona, liść laurowy, majeranek.


Wykonanie: śledzia moczymy w zimnej wodzie z dodatkiem octu: ja od 2-3 godzin, cebulkę drobno kroimy i przelewamy wrzątkiem (będzie delikatniejsza), paprykę i czosnek również kroimy w cieniutkie plasterki. Cytrynę sparzamy i obieramy ze skórki, a następnie kroimy w cieniutkie plasterki.


Sposób wykonania: wymoczonego śledzia kroimy w dowolne kawałki, skrapiamy delikatnie octem i przyprawiamy pieprzem oraz papryką. Warzywa i przypraw mieszany razem z olejem. Następnie przekładamy warstwowo, dodając plasterki cytryny. Tak przygotowany śledzik może czekać w lodówce spokojnie tydzień by w dzień wigilii zachwycić gości.


Doskonale smakuje z ziemniakami w mundurkach!


Smacznego!
Poczujcie z Nami Magię Świąt
Zaprasza zespół GOK

 

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM