Artykuły
Kategorie

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zaprasza na spotkanie z Marcinem Gienieczko- sportowcem, podróżnikiem ekstremalnym, dziennikarzem, autorem książek/ 18.06.2024

 

 

foto
marsz-przez-syberie
Plyniecie-kanalem-Amazonki-do-BelemZostalo-ostatnie-40-km
svalbard

 

MARCIN GIENIECZKO

 

Podróżnik ekstremalny, sportowiec. Ojciec dwóch synów, Leona i Igora. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Prowadzi wykłady z motywacji sportowej i biznesowej.

 

Za przepłynięcie Amazonki na dystansie 5573 km w canoe otrzymał tytuł Guinness World Records, a jego łódka znalazła się jako dożywotni eksponat w oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Tczewie. Jak sam stwierdza, jego jednym z większych sukcesów było podwójne, sportowe, solowe przejście Gór Mackenzie w płn. Kanadzie na dystansie 960 km. Za to osiągnięcie otrzymał list gratulacyjny od prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzeja Kraśnickiego. W najdłuższym wyścigu na świecie YUKON 1000 na łódce „Independent Poland”, której nazwa nawiązywała do obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zajął II miejsce, przepływając 1600 km w najdzikszym regionie płn. Kanady i Alaski w 7 dni 9 h i 30 min.

 

Przynosi chwałę i sławę dla Rzeczpospolitej Polski. Przez wiele lat był wolontariuszem Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Pełnił również funkcję ambasadora Powiatowego Domu Dziecka w Kętrzynie. Wspiera dzieci, przekazując im ważne wartości takie jak: polska flaga, akcenty sportowe, miłość do ojczyzny, patriotyzm, hart ducha.

 

Często organizuje spotkania w szkołach dla młodzieży w całej Polsce. Autor ponad 300 publikacji prasowych w prasie branżowej oraz filmu „Pokonać siebie” i „Zagubiony na Jukonie” wyemitowanych przez TVP.

 

INFORMACJE:

18.06.2024 (wtorek)

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie/ sala widowiskowa, ul. Leśna 2

Godz. 10:00

Prowadzący: Marcin Gienieczko

 

Wstęp wolny

 

plakat_marcin_gienieczko_na_strone.jpg

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM